2024-05-30 07:53:37; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Reprezentacja Katalonii wróciła do akcji po dwuletniej przerwie. Seria bez porażki przedłużona Fot. Diego Figini / Shutterstock.com
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Katalonii zremisowała z Panamą 2:2 w ramach towarzyskiego meczu niewliczającego się do rankingu FIFA. Gospodarze wyszli z tarapatów, pozostając niepokonanymi od 2015 roku.

Dla niezrzeszonej w FIFA ani UEFA drużyny była to pierwsza potyczka od ponad dwóch lat, kiedy również przed własną publicznością w Gironie rozgromiła Jamajkę aż 6:0. Tym razem przyszło jej się zmierzyć ze znacznie wyżej sklasyfikowaną Panamą, przygotowującą się do udziału w Copa América.

W środowy wieczór na Nova Creu Alta w Sabadell to piłkarze Gerarda Lópeza weszli lepiej w pojedynek, choć niezbyt długo nacieszyli się prowadzeniem. Na gola Ferrana Jutgli, na co dzień występującego w Club Brugge, odpowiedzieli rywala z Ameryki Łacińskiej odpowiedzieli ze zdwojoną siłą po trafieniach autorstwa Érica Davisa oraz Freddy'ego Góndoli.

Po przerwie Katalończycy dokonali gruntownych zmian, pozwalając się sprawdzić aż siedmiu nowo wprowadzonym zawodnikom. Decyzja o przetrzymaniu Carles Aleñy okazała się kluczowa, bowiem to właśnie środkowy pomocnik Getafe zdobył wyrównującą i jak się ostatecznie okazało ostatnią bramkę w sparingu.

Na zgrupowaniu „La Selecció” nie brakowało rozpoznawalnych twarzy z wielkich klubów lub dużych karier, takich jak Héctor Bellerín, Oriol Romeu, Eric García czy Arnau Tenas.

Katalonia nie przegrała żadnego spotkania przeciwko zespołowi zrzeszonemu z FIFA od 2008 roku. Po drodze pokonała między innymi Kolumbię i Argentynę.

Po raz ostatni goryczy porażki zasmakowała w boju przeciwko reprezentacji Basków. Miało to miejsce w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia 2015 roku.

Więcej na ten temat: Katalonia Panama