Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?!

Reprezentacja Polski: Asystent Czesława Michniewicza zbierał od piłkarzy numery kont bankowych do premii?! fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Temat wypłaty premii dla zawodników oraz członków sztabu trenerskiego reprezentacji Polski jest ciągle żywy. Na jaw wychodzi coraz więcej szczegółów, także w kwestii formalizacji wypłat, o czym opowiedział Tomasz Włodarczyk na kanale Meczyki.pl.

Pieniądze jak nic innego potrafią poróżnić nawet najbliższych sobie ludzi. Obiecana premia za wyjście z grupy Mistrzostw Świata 2022 pokazuje to dobitnie.

Wobec trudności dotyczących dojścia do porozumienia w kwestii podziału środków sprawa nabrała ogromnego rozgłosu, a rykoszetem oberwać może Czesław Michniewicz. Obecnie jego los jest nieznany.

Jak przekazał Tomasz Włodarczyk, przyszłość selekcjonera powinniśmy poznać maksymalnie w najbliższy poniedziałek.

Dziennikarz Meczyki.pl opowiedział również o kulisach formalizacji wypłat pieniędzy. Sprawa nabrała rumieńców po meczu z Argentyną.

– Temat wrócił w hotelu reprezentacji Polski. Panowie wrócili o drugiej w nocy, jest jakaś kolacja. Trener wstał: „Będzie premia”. Trener mówi: „No to po równo” – rozpoczął.

– Piłkarze byli zaskoczeni. Mówią, że to są gigantyczne pieniądze. I później w czwartek to nieco ucichło, ale też zaczęło się pośpieszanie, że trzeba to załatwić jeszcze przed meczem z Francją. Asystent trenera chciał od piłkarzy konta bankowe, żeby tę sprawę załatwić bardzo szybko, ale oni zaczęli też zadawać pytania; „Panowie, w jakiej formie? To są ogromne pieniądze. Faktura, umowa, jaki przelew? Przecież my musimy mieć jakieś podstawy do tego, żeby to zostało przelane”. Zawodnicy w pewnym momencie nie chcieli w ogóle w tym partycypować, zwłaszcza ta starszyzna, która zarabia najwięcej – wyznał.

– Trener zaproponował, żeby to było po równo, ale piłkarze sami powiedzieli, że my mamy inny system. (…) Rada drużyny z Robertem Lewandowskim usiadła w piątek wieczorem, no i tak się zastanawiają, mówią: „Ten system nie zadziała, bo ci rezerwowi, którzy prawdopodobnie nie zagrają już w tych mistrzostwach, dostaną jakieś ochłapy”. I piłkarze bardzo szybko doszli do porozumienia. (…) Robert Lewandowski w sobotę spotkał się z Czesławem Michniewiczem i przekazał mu, w jaki sposób będzie ta kwota dzielona. Wtedy ustalono, że dziesięć procent pójdzie dla sztabu. (…) Następnie była odprawa już sobotnia przed spotkaniem z Francją, no i zostali już tylko piłkarze, trener, no i zaczęła się dyskusja na temat tego, jak będzie to dzielone. Pojawiła się propozycja, czy nie można przeznaczyć dla sztabu szkoleniowego dwadzieścia procent. To powiedział trener. I Robert Lewandowski w tym momencie zaprotestował i powiedział: „Ale my przed chwilą rozmawialiśmy i mieliśmy inne ustalenia. Będzie dziesięć procent”. I wtedy trener powiedział: 'w takim razie ja ze swoim asystentem mogę w ogóle zrezygnować z jakiejkolwiek gratyfikacji' – uzupełnił.

W grę wchodziła kwota 50 milionów złotych, co potwierdził podczas transmisji Roman Kołtoń.

***

Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz coraz bliżej odejścia z kadry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy