Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek zwolniony [RELACJA NA ŻYWO]

Reprezentacja Polski: Jerzy Brzęczek zwolniony [RELACJA NA ŻYWO] fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj o zwolnieniu Jerzego Brzęczka.

Relacja live

Matteo Pedrosi, który regularnie przekazuje doniesienia o wydarzeniach mających związek z Torino, poinformował, że przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej nawiązali kontakt z Marco Giampaolo.
WTOREK, 19 STYCZNIA 2021
Jan Tomaszewski o zwolnieniu Jerzego Brzęczka w rozmowie z portalem tvp.info: - Sprawiedliwości stało się zadość. (...) Bońkowi należy się szacunek za męską decyzję, którą podjął. 
- Nie jestem zainteresowany objęciem posady selekcjonera reprezentacji Polski, ponieważ trenuję NK Osijek. Mój kontrakt obowiązuje jeszcze przez 2,5 roku, ale w przyszłości może taka opcja się pojawić - przyznał Nenad Bjelica.
„Ja za Brzęczka? Nawet o tym nie myślcie. Niech nikt o tym nie myśli, łącznie ze mną. Jego zwolnienie? Dla mnie to szok” - powiedział Czesław Michniewicz cytowany przez serwis legionisci.com.
Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl nie wyklucza powrotu Adama Nawałki.
Tomasz Smokowski przyznał w „Kanale Sportowym”, że potencjalnym nowym opiekunem naszej drużyny narodowej mógłby zostać Srečko Katanec, który jest obecnie selekcjonerem reprezentacji Iraku.
Mateusz Święcicki z Eleven Sports skontaktował się z Giannim De Biasim. Obecny selekcjoner reprezentacji Azerbejdżanu przyznał, że przedtem był rozpatrywany jako kandydat na selekcjonera „Biało-Czerwonych”, ale obecnie nikt z PZPN-u z nim się nie kontaktował.
Nenad Bjelica nie jest także rozważany jako osoba mogąca przejąć wkrótce stery nad reprezentacją Polski.
WP Sportowe Fakty: Piłkarze reprezentacji Polski w szoku po zwolnieniu Jerzego Brzęczka.
Krzysztof Stanowski w Kanale Sportowym: Marco Giampaolo nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski.
„Skoro podjąłem decyzję o zwolnieniu Jurka, to jest to decyzja dobra i przemyślana. Przemyślałem pewne kwestie, popatrzyłem do przodu, co może się wydarzyć i uznałem, że trzeba postąpić właśnie w ten sposób” - powiedział Zbigniew Boniek w rozmowie z Onetem.
WP SportoweFakty: Brzęczek dowiedział się o rozstaniu dzisiaj w samo południe. Selekcjoner pożegnał się już z pracownikami federacji.
„Zrozumcie, że nie ma różnicy w zwolnieniu Brzęczka w listopadzie czy styczniu. Nowy trener i tak będzie mieć ultra mało czasu na pierwszym zgrupowaniu. Potrzeba było mocnego kandydata, który się pojawił. Niepotrzebne były jedynie te zapewnienia o nietykalności trenera do Euro” - pisze Szkolnikowski na Twitterze.
Wiceprezes PZPN, Cezary Kulesza, przyznał na łamach Sport.pl, że o zwolnieniu Brzęczka dowiedział się z internetu.
Przepraszamy za błąd - konferencja z udziałem Zbigniewa Bońka odbędzie się dopiero w czwartek. Początek o 15:00.
„Wróbelki ćwierkają, że będzie grubo” - pisze z kolei Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.
„Nowy selekcjoner pozna piłkarzy w poniedziałek (22.03). W czwartek (25.03) gra już z Węgrami na wyjeździe w eMŚ. Piłkarze wspólnie potrenują raz, jak dobrze pójdzie, to dwa i zagrają mecz o być może drugie miejsce w grupie. Tak, to jest przemyślana wizja” - pisze Łukasz Olkowicz na Twitterze.
Przegląd Sportowy: Formalnie Brzęczek zostanie zwolniony 21 stycznia na zarządzie PZPN. Na razie został odsunięty od stanowiska.
Przegląd Sportowy: Rozstanie z Brzęczkiem to jednoosobowa decyzja Bońka.
Kibice, ale również dziennikarze, liczą na to, że Zbigniew Boniek ma już przygotowanego następcę Brzęczka i będzie to zagraniczny trener z dużym nazwiskiem.
Krzysztof Stanowski podał, że za decyzją o zwolnieniu 49-latka stoją wyłącznie względy sportowe.
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o rozstaniu z Jerzym Brzęczkiem niecałą godzinę temu.

 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy