Reprezentacja Polski szuka sparingpartnerów przed mundialem. Czesław Michniewicz wskazał pięciu kandydatów

Reprezentacja Polski szuka sparingpartnerów przed mundialem. Czesław Michniewicz wskazał pięciu kandydatów fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki

Selekcjoner Czesław Michniewicz zdradził w programie „Pogadajmy o Piłce” na kanale Meczyki listę zespołów przymierzanych do rozegrania z nami meczów towarzyskich przed Mistrzostwami Świata.

Reprezentacja Polski pokazała się z dobrej strony w finale baraży o awans na mundial przeciwko Szwecji (2:0) i dzięki temu dostąpi zaszczytu zagrania na tegorocznym mundialu w Katarze.

Przeprowadzone w minionych dniach losowanie fazy grupowej największego piłkarskiego turnieju na świecie przydzieliło nas do stawki składającej się z Argentyny, Meksyku oraz Arabii Saudyjskiej, a więc krajów odbiegających sposobem gry znanym nam z europejskich boisk.

Z tego też powodu selekcjoner Czesław Michniewicz pragnie zmierzyć się przed startem Mistrzostw Świata z przeciwnikami spoza Starego Kontynentu, którzy preferowaną taktyką będą przypominać wymienione zespoły.

52-letni szkoleniowiec zdradził nawet w programie „Pogadajmy o Piłce” na kanale Meczyki listę drużyn przymierzanych do rozegrania z nami meczów towarzyskich przed imprezą mającą odbyć się na przełomie listopada i grudnia. A takie mogą odbyć się nawet dwa w obliczu ewentualnego wypadnięcia nam z kalendarza starcia z Walią w Lidze Narodów.

- Jest duże prawdopodobieństwo, że Walia będzie grała finał baraży i tego meczu nie będzie. Wtedy musimy się zastanowić, z kim zagrać, bo chciałbym z kimś zagrać. Idealnie byłoby, gdyby to był zespół z Ameryki Środkowej czy Południowej - stwierdził Czesław Michniewicz, który bierze też pod uwagę zmierzenie się z jedną z arabskich drużyn.

- Być może kraj ościenny Arabii Saudyjskiej. Bahrajn byłby wstępnie zainteresowany, żeby tutaj przyjechać. To są na razie tylko luźne rozmowy - dodał opiekun reprezentacji Polski.

Finalnie możemy zmierzyć się nawet dwukrotnie z kimś z Ameryki Środkowej lub Południowej, ponieważ selekcjoner pragnie przed samym mundialem zrobić mocne przetarcie „Biało-Czerwonym”.

- W grę wchodzi Brazylia, ale też Urugwaj, Kostaryka i Kolumbia. Związek rozmawia z tym federacjami i zobaczymy, kto do nas przyjedzie. Bardzo byśmy chcieli, żeby to była Brazylia, ale pewności nie ma. Uprzedzam kibiców - dodał Michniewicz.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy