Reprezentacja Polski U-16 poznała rywali na... Mistrzostwach Ameryki Południowej U-15

Reprezentacja Polski U-16 poznała rywali na... Mistrzostwach Ameryki Południowej U-15
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CONMEBOL

W środę rozlosowano fazę grupową nadchodzącego Campeonato Sudamericano Sub-15, w którym gościnny udział weźmie reprezentacja Polski do lat 16.

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował pod koniec września, że skorzystał ze wspólnego zaproszenia UEFA oraz CONMEBOL i zgodził się na udział młodzieżowej reprezentacji naszego kraju w Campeonato Sudamericano Sub-15 (Mistrzostwa Ameryki Południowej U-15), który odbędzie się między 18 listopada a 9 grudnia w dwóch boliwijskich miastach - Santa Cruz oraz Warnes.

W tym turnieju zagra w sumie 12 zespołów - 10 z Ameryki Południowej (Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela) oraz dwa z Europy. Oprócz Polski z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystali Belgowie.

W 15-letniej historii tych mistrzostw będzie do dopiero drugi przypadek, kiedy o to trofeum mogą powalczyć także ekipy ze Starego Kontynentu. W poprzedniej edycji turnieju przed taką szansą stanęli Czesi oraz Chorwaci. Obie te reprezentacje nie wykazały się niczym szczególnym i zajęły ostatnie miejsca w swoich grupach bez zanotowania choćby jednego zwycięstwa.

Teraz na dużo lepsze rezultaty liczą kolejni zaproszeni goście, którzy poznali już swoich przeciwników.

Belgowie trafili do grupy A, w której zmierzą się z Boliwią (gospodarz), Brazylią, Kolumbią, Peru oraz Wenezuelą. Z kolei Polska w grupie B będzie rywalizować z Argentyną (obrońca tytułu), Urugwajem, Chile, Paragwajem oraz Ekwadorem.

Awans do fazy pucharowej wywalczą jedynie dwa najlepsze zespoły.

Dokładne daty rozegrania poszczególnych spotkań nie są jeszcze znane.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika Górnik Zabrze nie rezygnuje z pomocnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy