Reprezentacja Polski wciąż niepewna półfinałowego rywala barażowego. JEDNA niewiadoma

Reprezentacja Polski wciąż niepewna półfinałowego rywala barażowego. JEDNA niewiadoma fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

W dniu 21 listopada zostanie rozegrana ostatnia seria gier w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Przy tej okazji pozostaje nam jeszcze śledzić ostateczny rezultat starć Chorwacji z Armenią oraz Walii z Turcją w kontekście naszej sytuacji w barażach.

Ostatnie rezultaty osiągane przez drużyny biorące udział w kwalifikacjach EURO 2024 zapewniły nam w pierwszej kolejności udział w marcowych play-offach o jeden z trzech ostatnich biletów na niemiecki turniej.

W tej sytuacji pozostało nam czekać jedynie na rozstrzygnięcia, pozwalające rozwikłać zagadkę z kim i gdzie przyjdzie nam się zmierzyć w półfinale baraży.

Po części udało się ją rozwiązać za sprawą awansów wywalczonych przez Czechów kosztem Mołdawii, która w ten sposób odpadła definitywnie z rywalizacji, oraz Włochów kosztem Ukrainy, dzięki temu uniknęliśmy ewentualnego starcia z urzędującymi mistrzami kontynentu, ale za to możemy trafić na naszych wschodnich sąsiadów w półfinale lub finale.

Wynika to z faktu toczącego się korespondencyjnego pojedynku pomiędzy Chorwacją a Walią.

Awans tych pierwszych oznacza, że w marcu przyjdzie nam przed własną publicznością zmierzyć się z Estonią w pierwszym półfinale. W drugim dojdzie z kolei do pojedynku... „Smoków” z wylosowanym przeciwnikiem z trójki Finlandia, Islandia i Ukraina.

Jeżeli jednak ekipa z Bałkanów zaliczy wpadkę w domowym eliminacyjnym starciu z Armenią i jednocześnie Walia pokona Turcję, to wówczas trzecia drużyna świata zmierzy się z Estonią, a nam przyjdzie jeszcze poczekać do 23 listopada do godziny 12:00 na wyłonienie ostatecznego półfinałowego przeciwnika.

Spotkania barażowe zaplanowano na 21 i 26 marca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy