Reprezentacje Polski ze znakomitym dniem. U-17 i U-19 zagrają na EURO!

Reprezentacje Polski ze znakomitym dniem. U-17 i U-19 zagrają na EURO! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski ma świetlaną przyszłość, co pokazują występy drużyn juniorskich. Drużyny narodowe U-17 i U-19 wywalczyły we wtorek awans na EURO w swoich kategoriach wiekowych.

Reprezentacja Polski mierzyła się w poniedziałkowy wieczór z Albanią i wygrała to spotkanie 1-0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Karol Świderski.

We wtorek natomiast o awans do Mistrzostw Europy w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały drużyny narodowe U-17 I U-19.

Najpierw na boisko wybiegli ci drudzy, którzy mierzy się z Serbami.

Sytuacja w tabeli była niezwykle skomplikowana, a jeszcze bardziej skomplikowała się, gdy rywale w pewnym momencie prowadzili już 2-0.

Później jednak „Biało-czerwoni” wzięli się w garść i byli w stanie odwrócić losy tej rywalizacji.

W 77. minucie akcja Igora Strzałka zakończyła się samobójczym golem kontaktowym, a kilka minut później do wyrównania doprowadził Wiktor Matyjewicz.

Drugie starcie, w którym rywalizowały Łotwa oraz Izrael zakończyło się również podziałem punktów, dlatego podopieczni Marcina Brosza wywalczyli awans do Mistrzostw Europy.

EURO U-19 odbędzie się między 3 a 16 lipca na Malcie.

***

Zdecydowanie mniej nerwów kosztowała kibiców druga potyczka. Tam bardzo wysoko oceniana przez specjalistów od piłki juniorskiej ekipa Marcina Włodarskiego rozgromiła Słowację aż 5-0.

Do siatki trafiali Mike Huras, Oskar Tomczyk, Filip Rejczyk, Daniel Mikołajewski i Krzysztof Kolanko.

Choć "Biało-czerwoni" zajęli w swojej grupie drugie miejsce za plecami Portugalii, to i tak zapewnili sobie awans z drugiego miejsca.

Turniej główny odbędzie się na Węgrzech pomiędzy 17 maja a 2 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy