Reprezentacje Polski ze znakomitym dniem. U-17 i U-19 zagrają na EURO!

Reprezentacje Polski ze znakomitym dniem. U-17 i U-19 zagrają na EURO! fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski ma świetlaną przyszłość, co pokazują występy drużyn juniorskich. Drużyny narodowe U-17 i U-19 wywalczyły we wtorek awans na EURO w swoich kategoriach wiekowych.

Reprezentacja Polski mierzyła się w poniedziałkowy wieczór z Albanią i wygrała to spotkanie 1-0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Karol Świderski.

We wtorek natomiast o awans do Mistrzostw Europy w swoich kategoriach wiekowych rywalizowały drużyny narodowe U-17 I U-19.

Najpierw na boisko wybiegli ci drudzy, którzy mierzy się z Serbami.

Sytuacja w tabeli była niezwykle skomplikowana, a jeszcze bardziej skomplikowała się, gdy rywale w pewnym momencie prowadzili już 2-0.

Później jednak „Biało-czerwoni” wzięli się w garść i byli w stanie odwrócić losy tej rywalizacji.

W 77. minucie akcja Igora Strzałka zakończyła się samobójczym golem kontaktowym, a kilka minut później do wyrównania doprowadził Wiktor Matyjewicz.

Drugie starcie, w którym rywalizowały Łotwa oraz Izrael zakończyło się również podziałem punktów, dlatego podopieczni Marcina Brosza wywalczyli awans do Mistrzostw Europy.

EURO U-19 odbędzie się między 3 a 16 lipca na Malcie.

***

Zdecydowanie mniej nerwów kosztowała kibiców druga potyczka. Tam bardzo wysoko oceniana przez specjalistów od piłki juniorskiej ekipa Marcina Włodarskiego rozgromiła Słowację aż 5-0.

Do siatki trafiali Mike Huras, Oskar Tomczyk, Filip Rejczyk, Daniel Mikołajewski i Krzysztof Kolanko.

Choć "Biało-czerwoni" zajęli w swojej grupie drugie miejsce za plecami Portugalii, to i tak zapewnili sobie awans z drugiego miejsca.

Turniej główny odbędzie się na Węgrzech pomiędzy 17 maja a 2 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Radosław Sobolewski znalazł nowy klub. „Klepnięte” Radosław Sobolewski znalazł nowy klub. „Klepnięte” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” FC Barcelona z wyczekiwanym transferem. Hansi Flick dał „zielone światło” Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa Tymoteusz Puchacz podąży śladem Wisły Kraków?! Niepowtarzalna szansa 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze 35-letni Mats Hummels zaskoczy transferem?! Hitowa opcja na radarze Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/05/2024] Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Nicola Zalewski z letnim transferem?! AS Roma zdecydowała Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu Real Madryt zdecydował w sprawie Joselu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy