Reprezentacyjny zawrót głowy Folarina Baloguna. Musi wybrać między TRZEMA opcjami

Reprezentacyjny zawrót głowy Folarina Baloguna. Musi wybrać między TRZEMA opcjami fot. Reims
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: ESPN | The Athletic | La Gazzett dello Sport | London Evening Standard

Rewelacja tego sezonu Ligue 1, Folarin Balogun, musi podjąć trudną decyzję. 21-latek ma prawo do reprezentowania trzech reprezentacji. Wypożyczony z Arsenalu napastnik nie zamierza pochopnie przyrzec wierność jednej z nich.

Młodziutki snajper bryluje w tym sezonie na francuskich boiskach, walcząc o koronę króla strzelców Ligue 1 z Kylianem Mbappé czy Jonathanem Davidem, do których z 17 golami na koncie traci dwa trafienia.

Eksplozja formy 21-latka jest bez wątpienia sporym zaskoczeniem. Oczywiście, Balogun błyszczał już w rezerwach Arsenalu, lecz przy pierwszym zetknięciu z seniorską piłką w FC Middlesbrough raczej zawiódł, kończąc przygodę na poziomie Championship z trzema bramkami na koncie.

Przyszłość klubowa urodzonego w 2001 roku zawodnika wzbudza niepewność. Po sezonie 21-latek wróci do Arsenalu, w którym chciałby pełnić ważniejszą rolę. Jego kontrakt z drużyną z Emirates Stadium wygasa już w 2025 roku, a więc latem będzie musiał usiąść do poważnych rozmów. Gwiazda ligi francuskiej oczekuje konkretów.

Jak podawała niedawno „La Gazzetta dello Sport”, sytuację piłkarz Stade Reims monitoruje AC Milan, poszukujący nowego napastnika na lata.

Przed Balogunem naprawdę intensywny okres. Oprócz sytuacji klubowej będzie musiał w końcu wyjaśnić swoją przyszłość reprezentacyjną.

21-latek przyszedł na świat w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych. W przeszłości zaliczył w amerykańskiej kadrze U-18 cztery występy, co oczywiście nie determinuje jego ostatecznego wyboru.

Obecnie prawonożny atakujący reprezentuje angielską młodzieżówkę U-21, w której w 13 spotkaniach zdobył siedem goli.

Apetyt snajpera zrobił się większy, a więc ten myślał, że po tak dobrym okresie otrzyma szansę od Garetha Southgate'a. Ostatecznie tak się nie stało, co ponoć rozczarowało młodego piłkarza.

Tuż po ogłoszeniu seniorskiej kadry „Lwów Albionu” Balogun zamieścił na mediach społecznościowych dość wymowny wpis.

„W życiu, idź tam, gdzie jesteś doceniany” - udostępnił w relacji.

Amerykański Związek Piłki Nożnej złożył już propozycję 21-latkowi. Tymczasowy selekcjoner „Jankesów”, Anthony Hudson, zdradził, że rozmowy w tej sprawie trwają.

To niejedyna reprezentacyjna droga Baloguna, który z powodu korzeni matki mógłby zakładać trykot Nigerii.

Jak zapewniają media, perełka Arsenalu nie zamierza podejmować pochopnie decyzji. Wraz z zaufanymi osobami na spokojnie rozważy każdą opcję.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy