Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji”

Reprezentant Polski powinien trafić do Realu Sociedad? „Widziałbym go na tej pozycji” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: International Level

Karol Świderski w Realu Sociedad? Taki pomysł rzucił na tapet trener Kibu Vicuña w programie „International Level”. Napastnik przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie, które poprzedza mecze w ramach eliminacji do EURO 2024. Jest to szczególny moment, bo w charakterze selekcjonera zadebiutuje Fernando Santos.

Portugalczyk wytypował listę zawodników, na której znalazł się między innymi Karol Świderski.

Atakujący Charlotte FC od dłuższego czasu pełni w drużynie narodowej ważną postać. Tak było przecież za Paulo Sousy, a i Czesław Michniewicz nie bał się na niego stawiać, za co ten odpłacił mu się przecież trafieniami w Lidze Narodów.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie przyszłość 26-latka, ale coraz częściej mówi się o jego powrocie na Stary Kontynent.

Temat Świderskiego był komentowany w programie „International Level”, a odpowiednie miejsce do rozwoju dla atakującego przedstawił trener Kibu Vicuña. Hiszpan stwierdził, że dobrym miejscem dla Świderskiego mogłaby być LaLiga.

- Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się gra Karola Świderskiego. Chciałbym go zobaczyć w LaLidze na przykład w szeregach Realu Sociedad. Ciekawa byłaby dla niego taka pozycja, na której gra Alexander Sørloth - stwierdził.

- Karol to szybki i bramkostrzelny napastnik, a do tego jeszcze świetne gra głową. Znakomity zawodnik - dodał.

26-latek od początku tego sezonu rozegrał łącznie trzy mecze na szczeblu MLS i zanotował w nich jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy