Reprezentant Rosji może być pierwszym wzmocnieniem Andrija Szewczenki w Genoi

Reprezentant Rosji może być pierwszym wzmocnieniem Andrija Szewczenki w Genoi fot. Lina Reshetnyk / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato.com

Na celowniku Genoi znalazł się Aleksiej Miranczuk, o czym informuje CalcioMercato.com. Rosjanin może okazać się pierwszym zimowym wzmocnieniem nowego trenera Andrija Szewczenki.

Genoa plasuje się w ligowej tabeli dopiero na siedemnastym miejscu i ma tyle samo punktów, co osiemnasta Sampdoria. Przeciętne rezultaty spowodowały, że doszło do zmian na stanowisku trenera pierwszej drużyny. Z posadą pożegnał się Davide Ballardini, a jego miejsce zajął Andrij Szewczenko.

Celem byłego selekcjonera reprezentacji Ukrainy w nowym klubie będzie utrzymanie i stworzenie podwalin pod coś większego. Nie można zatem wykluczyć, że w zimie do zespołu dołączą nowe twarze.

Tak przynajmniej twierdzi CalcioMercato.com, którego zdaniem w kręgu zainteresowań znalazł się Aleksiej Miranczuk.

26-latek przeniósł się z Lokomotiwu Moskwa do Atalanty latem 2020 roku. Od tamtej pory nie zdołał jednak przebić się do pierwszego składu. Latem mówiło się o jego odejściu, choć do niczego wiążącego ostatecznie nie doszło.

Zimą ma być jednak inaczej. Bardzo możliwe, że z sytuacji skorzysta właśnie wspomniana Genoa, która rozgląda się za ofensywnym pomocnikiem. Rosjanin wydaje się zatem ciekawą opcją, tym bardziej że ceni go sobie Szewczenko.

40-krotny reprezentant „Sbornej” rozegrał w trwającym sezonie łącznie osiem meczów. W tym czasie zanotował jedną asystę.

Kontrakt wiąże go z klubem z Lombardii do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy