Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy

Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC | CAF

Wśród 239 uchodźców, którzy utopili się w ostatnich dniach w Morzu Śródziemnym, znajdowała się nastoletnia bramkarka reprezentacji Gambii - Fatim Jawara.

19-latka pragnęła przedostać się do Europy, aby móc występować w jednym z zawodowych klubów. Miałaby na to nawet szanse, ponieważ mimo młodego wieku mogła już pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Świata do lat 17 w Azerbejdżanie, debiutem w dorosłej reprezentacji Gambii oraz występami w czołowej drużynie w swoim kraju - Red Scorpions.

Rodzice starali się odwieść od tego pomysłu Jawarę, ale ta pozostała nieugięta i razem z przyjaciółką (która też utonęła) ruszyła z rodzinnej miejscowości - Serrekunda przez Saharę do Libii. Stamtąd obie dziewczyny miały łodzią dotrzeć do włoskiej Lampedusy, ale tak się jednak nie stało... 

– To dla nas szokująca i smutna informacja. Fatim była utalentowaną dziewczyną. W imieniu federacji składamy najszczersze kondolencje jej rodzinie - powiedział Lamina Kaba Bajo, prezes Gambijskiej Federacji Piłkarskiej.

Więcej na temat: Fatim Jawara Śmierć Gambia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” Bartomeu zrezygnował z transferu Alphonso Daviesa do Barcelony?! „On jest Kanadyjczykiem. Nie, dziękuję” FC Barcelona negocjuje z Pochettino już od kilku tygodni?! FC Barcelona negocjuje z Pochettino już od kilku tygodni?! Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie Świerczok trafi do Piasta Gliwice. Testy medyczne po weekendzie Furman dogadany z nowym klubem. Polak wyjeżdża z kraju Furman dogadany z nowym klubem. Polak wyjeżdża z kraju OFICJALNIE: AC Milan wygrał walkę o szwedzki talent. Istotna rola Ibrahimovicia OFICJALNIE: AC Milan wygrał walkę o szwedzki talent. Istotna rola Ibrahimovicia Najmłodszy debiutant i strzelec duńskich rozgrywek rusza na podbój Europy. OFICJALNIE: Jeppe Kjær Jensen w Ajaksie Najmłodszy debiutant i strzelec duńskich rozgrywek rusza na podbój Europy. OFICJALNIE: Jeppe Kjær Jensen w Ajaksie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie Bartomeu: Nadchodzi czas decyzji w FC Barcelonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy