Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy

Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC | CAF

Wśród 239 uchodźców, którzy utopili się w ostatnich dniach w Morzu Śródziemnym, znajdowała się nastoletnia bramkarka reprezentacji Gambii - Fatim Jawara.

19-latka pragnęła przedostać się do Europy, aby móc występować w jednym z zawodowych klubów. Miałaby na to nawet szanse, ponieważ mimo młodego wieku mogła już pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Świata do lat 17 w Azerbejdżanie, debiutem w dorosłej reprezentacji Gambii oraz występami w czołowej drużynie w swoim kraju - Red Scorpions.

Rodzice starali się odwieść od tego pomysłu Jawarę, ale ta pozostała nieugięta i razem z przyjaciółką (która też utonęła) ruszyła z rodzinnej miejscowości - Serrekunda przez Saharę do Libii. Stamtąd obie dziewczyny miały łodzią dotrzeć do włoskiej Lampedusy, ale tak się jednak nie stało... 

– To dla nas szokująca i smutna informacja. Fatim była utalentowaną dziewczyną. W imieniu federacji składamy najszczersze kondolencje jej rodzinie - powiedział Lamina Kaba Bajo, prezes Gambijskiej Federacji Piłkarskiej.

Więcej na temat: Fatim Jawara Gambia Śmierć

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy