Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy

Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC | CAF

Wśród 239 uchodźców, którzy utopili się w ostatnich dniach w Morzu Śródziemnym, znajdowała się nastoletnia bramkarka reprezentacji Gambii - Fatim Jawara.

19-latka pragnęła przedostać się do Europy, aby móc występować w jednym z zawodowych klubów. Miałaby na to nawet szanse, ponieważ mimo młodego wieku mogła już pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Świata do lat 17 w Azerbejdżanie, debiutem w dorosłej reprezentacji Gambii oraz występami w czołowej drużynie w swoim kraju - Red Scorpions.

Rodzice starali się odwieść od tego pomysłu Jawarę, ale ta pozostała nieugięta i razem z przyjaciółką (która też utonęła) ruszyła z rodzinnej miejscowości - Serrekunda przez Saharę do Libii. Stamtąd obie dziewczyny miały łodzią dotrzeć do włoskiej Lampedusy, ale tak się jednak nie stało... 

– To dla nas szokująca i smutna informacja. Fatim była utalentowaną dziewczyną. W imieniu federacji składamy najszczersze kondolencje jej rodzinie - powiedział Lamina Kaba Bajo, prezes Gambijskiej Federacji Piłkarskiej.

Więcej na temat: Fatim Jawara Śmierć Gambia

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy