Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy

Reprezentantka Gambii zginęła podczas próby dostania się do Europy
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC | CAF

Wśród 239 uchodźców, którzy utopili się w ostatnich dniach w Morzu Śródziemnym, znajdowała się nastoletnia bramkarka reprezentacji Gambii - Fatim Jawara.

19-latka pragnęła przedostać się do Europy, aby móc występować w jednym z zawodowych klubów. Miałaby na to nawet szanse, ponieważ mimo młodego wieku mogła już pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Świata do lat 17 w Azerbejdżanie, debiutem w dorosłej reprezentacji Gambii oraz występami w czołowej drużynie w swoim kraju - Red Scorpions.

Rodzice starali się odwieść od tego pomysłu Jawarę, ale ta pozostała nieugięta i razem z przyjaciółką (która też utonęła) ruszyła z rodzinnej miejscowości - Serrekunda przez Saharę do Libii. Stamtąd obie dziewczyny miały łodzią dotrzeć do włoskiej Lampedusy, ale tak się jednak nie stało... 

– To dla nas szokująca i smutna informacja. Fatim była utalentowaną dziewczyną. W imieniu federacji składamy najszczersze kondolencje jej rodzinie - powiedział Lamina Kaba Bajo, prezes Gambijskiej Federacji Piłkarskiej.

Więcej na temat: Fatim Jawara Śmierć Gambia

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy