Reprezentantki Anglii wygrały... 20-0. Nowy rekord!

Reprezentantki Anglii wygrały... 20-0. Nowy rekord! fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info | The FA

Wtorkowy mecz w ramach eliminacji do kobiecych Mistrzostw Świata pomiędzy Anglią a Łotwą zakończył się zwycięstwem reprezentacji „Trzech Lwów” aż 20-0.

Angielki przystępowały do tego meczu w roli niekwestionowanego faworyta. Dotychczas uzbierały w swojej grupie komplet punktów, nie tracąc przy tym choćby jednej bramki. Reprezentantki Łotwy czekał więc trudny i wymagający wyjazd. Ale nikt nie spodziewał się, że aż tak.

Przebieg spotkania nie był dla nikogo zaskakujący. Angielki, wraz z pierwszym gwizdkiem, ruszyły do ataku i już w trzeciej minucie wyszły na prowadzenie. Po niespełna kwadransie wygrywały 4-0 i nikt nie wątpił, że wynik będzie bardzo wysoki.

Łotyszki nie miały żadnych piłkarskich argumentów. Na przerwę schodziły przegrywając 0-8, a po zmianie stron rozsypały się jeszcze bardziej. Idealnym dopełnieniem meczu było ostatnie dziesięć minut, w trakcie których reprezentantki Anglii strzeliły aż pięć bramek.

Po zakończonym spotkaniu na tablicy widniał wynik 20-0. Jest to najwyższe eliminacyjne zwycięstwo w historii kobiecej reprezentacji Anglii. Drużyna pobiła tym samym rekord z 2005 roku, kiedy pokonała Węgierki 13-0.

Dla aż czterech zawodniczek mecz z Łotyszkami zakończył się zdobyciem hat-tricka. Szczególnie zadowolona może być Ellen White, która dzięki tym bramkom stała się najskuteczniejszą reprezentantką w historii Anglii. Aktualnie ma na swoim koncie 46 trafień.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu, Angielki utrzymały fotel lidera swojej grupy. Po sześciu rozegranych kolejkach mają pięć punktów przewagi nad drugą Austrią i są na dobrej drodze do awansu na kobiece Mistrzostwa Świata w 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy