Reynolds chce wejść w futbol. Kanadyjski aktor zainwestuje w walijski klub?!

Reynolds chce wejść w futbol. Kanadyjski aktor zainwestuje w walijski klub?! fot. Phillip Kofler | Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Wrexham AFC | BBC Sport

Ryan Reynolds i Rob McElhenney prowadzą rozmowy w sprawie zainwestowania prywatnych środków w walijski Wrexham, który rywalizuje na co dzień w National League (piąta klasa rozgrywkowa w Anglii).

Klub należący do 1223 kibiców zrzeszonych w Wrexham Supporters Trust zwołał na wtorek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, na którym została omówiona kwestia przejścia do dalszego etapu negocjacji z Ryanem Reynoldsem i Robem McElhenneyem w kwestii przejęcia przez nich większościowego pakietu akcji w walijskim zespole.

Prowadzenie bardziej konkretnych rozmów w tak olbrzymim gronie było naturalnie niemożliwe, dlatego ograniczono się do głosowania polegającego na udzieleniu zgody wspomnianym panom do przedstawienia swojej oferty oraz wizji rozwoju drużyny pod ich rządami.

Przeszło 95% uprawnionych opowiedziało się za przejściem do negocjacji z kanadyjskim oraz amerykańskim aktorem, którzy w najbliższych dniach lub tygodniach mają przekazać zarządowi Wrexham swoją propozycję.

Ta ma zostać następnie przekazana wszystkim członkom stowarzyszenia i ci poprzez kolejne głosowanie na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu podejmą decyzję o przejściu do dalszego etapu finalizacji transakcji lub nie.

Spośród wymienionej dwójki szerzej znany na arenie międzynarodowej jest Ryan Reynolds, który w trakcie swojej aktorskiej kariery zagrał między innymi w takich filmach jak „Wieczny student”, „Pogrzebany”, „Safe House” czy „6 Underground”. Ostatnio największą sławę przyniosła mu rola tytułowego Deadpola w produkcji Marvela.

Z kolei Rob McElhenney jest kojarzony przede wszystkim z serialem „U nas w Filadelfii”, którego jest producentem, reżyserem, scenarzystą i sam gra w nim postać Maca.

Jeżeli zaś chodzi o walijski klub, to rozpocznie on wkrótce swój jedenasty sezon w National League (piąta klasa rozgrywkowa w Anglii). Wrexham może po stronie swoich największych sukcesów zapisać rekordową liczbę zwycięstw w Pucharze Walii - 23, grę przez czternaście lat na zapleczu angielskiej elity, wygranie FA Trophy w 2013 roku oraz dotarcie do ćwierćfinału Puchar Zdobywców Pucharów w sezonie 1975/1976, w którym wyeliminował po drodze Stal Rzeszów (2:0, 1:1).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy