Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch

Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Centro Social da Bufarda | Gazeta das Caldas | JN

25-letni Ricardo Costa, bramkarz Centro Social da Bufarda, nie żyje. Golkiper został uderzony piłką w brzuch w meczu futsalu.

W miniony weekend Centro Social da Bufarda rywalizowało z Centro Social de Évora de Alcobaça w ramach ósmej kolejki futsalowej w Portugalii.

Podczas meczu Ricardo Costa, golkiper gospodarzy, został trafiony piłką z bliskiej odległości. Futbolówka, przy obronie strzału, uderzyła go w okolice brzucha.

Zawodnik i jednocześnie członek zarządu poczuł się nie najlepiej, dlatego już na miejscu pomocy zaczęli udzielać mu medycy obu ekip. Ostateczna zapadła decyzja o przewiezieniu go do szpitala.

W placówce leczniczej lekarze zakwalifikowali uraz jako lekkie stłuczenie. Z czasem jednak jego stan zaczął się pogarszać i Portugalczyk dwukrotnie zmieniał szpital. Ostatecznie nie udało się uratować życia 25-latka, który zmarł w Lizbonie.

Costa był piłkarzem Centro Social da Bufarda przez ostatnie trzy sezony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha Aston Villa gotowa zaakceptować ofertę Manchesteru City za Jacka Grealisha

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy