RMC: Rekordzista transferowy opuszcza Stoke City!

 RMC: Rekordzista transferowy opuszcza Stoke City!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: RMC

Giannelli Imbula opuści w najbliższych godzinach Stoke City.

Francuski defensywny pomocnik przeniósł się na bet365 Stadium w styczniu 2016 roku za 24,5 miliona euro, co jest do dzisiaj rekordem transferowym Stoke City. W pierwszym sezonie 24-latek do końca rozgrywek rozegrał czternaście spotkań w Premier League i zanotował dwie asysty, w kolejnym było to 12 meczów. W mediach mówiono wcześniej, że zawodnik wybierze ofertę Marsylii, ale ostatecznie ciekawsza musiała się dla niego okazać propozycja Toulouse FC.

24-letni zawodnik pojawił się już w Tuluzie, gdzie przechodzi aktualnie testy medyczne. Jeżeli wszystko przebiegnie pozytywnie, Imbula zostanie wypożyczony do końca przyszłego sezonu. O miejsce w wyjściowym zespole będzie rywalizował z takimi zawodnikami, jak Alexis Blin, Yann Bodiger i Yannick Cahuzac.

Wychowanek Guingamp opuścił ojczyznę w 2015 roku, gdy przeprowadził się do Porto z Marsylii za 20 milionów euro. Jak się później okazało, w Portugalii spędził tylko pół roku, bo w przerwie zimowej zgłosiło się po niego Stoke City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Kądzior dopiął swego. OFICJALNIE: Reprezentant Polski opuścił Eibar Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” Syn Jerzego Brzęczka stanął w obronie ojca. „Nie można mylić krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą” OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku OFICJALNIE: Ranking klubów, które wydały najwięcej na transfery w 2020 roku Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają Świderski przybliża się do Serie A. Rozmowy trwają OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony OFICJALNIE: FIFA odrzuciła apelację Atlético Madryt. Trippier ponownie zawieszony Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino OFICJALNIE: Giampaolo zwolniony z Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy