RMC: Rekordzista transferowy opuszcza Stoke City!

 RMC: Rekordzista transferowy opuszcza Stoke City!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: RMC

Giannelli Imbula opuści w najbliższych godzinach Stoke City.

Francuski defensywny pomocnik przeniósł się na bet365 Stadium w styczniu 2016 roku za 24,5 miliona euro, co jest do dzisiaj rekordem transferowym Stoke City. W pierwszym sezonie 24-latek do końca rozgrywek rozegrał czternaście spotkań w Premier League i zanotował dwie asysty, w kolejnym było to 12 meczów. W mediach mówiono wcześniej, że zawodnik wybierze ofertę Marsylii, ale ostatecznie ciekawsza musiała się dla niego okazać propozycja Toulouse FC.

24-letni zawodnik pojawił się już w Tuluzie, gdzie przechodzi aktualnie testy medyczne. Jeżeli wszystko przebiegnie pozytywnie, Imbula zostanie wypożyczony do końca przyszłego sezonu. O miejsce w wyjściowym zespole będzie rywalizował z takimi zawodnikami, jak Alexis Blin, Yann Bodiger i Yannick Cahuzac.

Wychowanek Guingamp opuścił ojczyznę w 2015 roku, gdy przeprowadził się do Porto z Marsylii za 20 milionów euro. Jak się później okazało, w Portugalii spędził tylko pół roku, bo w przerwie zimowej zgłosiło się po niego Stoke City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 OFICJALNIE: Van Dijk zrezygnował z występu w EURO 2020 Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Bayern Monachium. Kahn potwierdza: Taki transfer jest dla nas niewyobrażalny Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team Salomon Kalou dołączy do raczkującej potęgi. Tworzy się afrykański Dream Team OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte OFICJALNIE: Hitowy transfer reprezentacyjny Aymerica Laporte Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt Inter Mediolan: Sytuacja coraz bardziej napięta. Gwiazdy tracą wiarę w projekt FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” FC Barcelona: Koeman po remisie z Levante. „Gdy zaczynasz tak grać, trudno cokolwiek zmienić” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość” PSG: Pomocnik zgłasza gotowość na transfer. „Chciałbym mieć taką możliwość”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy