Robben miło wspomina współpracę z Guardiolą. „Był niesamowity”

Robben miło wspomina współpracę z Guardiolą. „Był niesamowity”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport Bild I The Manchester Evening News

Arjen Robben w samych superlatywach wypowiedział się na temat współpracy z Pepem Guardiolą.

Holenderski skrzydłowy niedawno zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej. W jej trakcie przebojowy atakujący miał styczność m.in. z Carlo Ancelottim, Pepem Guardiolą, Juppem Heynckesem, Louisem van Gaalem, José Mourinho czy Guusem Hiddinkiem. 35-latek został zapytany o to, który ze szkoleniowców był jego zdaniem najlepszy.

- To trudne, ponieważ z wieloma trenerami odnosiłem sukcesy i mam miłe wspomnienia. Jeśli muszę jednak wybrać tego jednego, będzie nim Guardiola. Pod jego wodzą czułem się najlepiej. Był niesamowity.

- Gdy zaczynaliśmy współpracę, miałem już 30 lat. Z reguły piłkarze starają się wtedy głównie utrzymywać poziom i nie być gorsi. Ja tymczasem stałem się jeszcze lepszy. Nagle grałem na pozycjach, na których nawet nie myślałem, że będę występował. Tak, był najlepszy - powiedział Robben.

Panowie współpracowali ze sobą w Bayernie. Holender rozegrał pod skrzydłami Guardioli 97 spotkań, notując w nich 47 trafień i 30 asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] Transfery - Relacja na żywo [16/02/2020] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy