Robert Lewandowski o pominięciu przez Lionela Messiego w głosowaniu FIFA The Best

Robert Lewandowski o pominięciu przez Lionela Messiego w głosowaniu FIFA The Best fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Goal.com

Robert Lewandowski drugi rok z rzędu zdobył nagrodę FIFA The Best, lecz mimo miłych słów Lionela Messiego po przyznaniu Argentyńczykowi Złotej Piłki, tym razem nie zdobył uznania w jego oczach.

W poniedziałek odbyła się gala FIFA The Best, na której poznaliśmy najlepszych z najlepszych w świecie futbolu w roku 2021. Tytuł najlepszego piłkarza globu w plebiscycie FIFA już drugi rok z rzędu zdobył Robert Lewandowski, a jak zwykle przy takich okazjach wiele emocji wzbudziło to, kto jak głosował.

Cristiano Ronaldo uznał Polaka za najlepszego na świecie, nie uwzględniając w swoim TOP 3 Lionela Messiego. Argentyńczyk nie uwzględnił w swoim zestawieniu żadnego ze swoich największych rywali, oddając głosy z kolei na swoich klubowych kolegów - Neymara i Kyliana Mbappé, a także na Karima Benzemę. Swego rodzaju balans znalazł były snajper Lecha Poznań, który Portugalczyka umieścił na trzecim miejscu, konkurującego z nim Messiego na drugim, zaś na pierwszym Jorginho.

W rozmowie z Goal.com kapitan reprezentacji Polski odniósł się do głosowania, zaznaczając, że jego zdaniem gracz Chelsea zaliczył wyśmienite 12 miesięcy.

- Zawsze obserwuję głównie graczy ofensywnych, ale to, co osiągnął w tym roku Jorginho, jest czymś niesamowitym - mówi piłkarz Bayernu Monachium.

- Najważniejsze to znaleźć równowagę. On przecież też strzelał istotne gole, choć grał na pozycji numer 6. Zaliczył szalenie dobry rok zarówno w Chelsea, jak i w reprezentacji Włoch.

- O Messim i Ronaldo nie ma co nawet mówić. Nieważne gdzie Cristiano gra, zawsze pokazuje się z najlepszej strony. Właśnie dlatego dałem mu trzecie miejsce.

Robert Lewandowski odniósł się następnie do faktu, iż Lionel Messi pominął go na swojej liście najlepszych. Wywołało to duże emocje, zwłaszcza, że po otrzymaniu Złotej Piłki kosztem „Lewego”, Argentyńczyk wypowiadał się o rywali w samych superlatywach.

- Nie zrobiłem mu niczego złego, więc nie powinien być na mnie zły - odparł Polak na pytanie dziennikarza.

- Wcześniej Messi mówił, że zasługiwałem na Złotą Piłkę? To były bardzo miłe słowa z jego strony. Ale co do jego wyborów pytanie musi być skierowane do niego. Ja nie zrobiłem niczego, by mógł być na mnie zły, a przynajmniej poza boiskiem.

- Mam szczerą nadzieję, że wszystko jest między nami w porządku. To był jego wybór, a ja muszę go szanować. Nie muszę tego komentować ani się wściekać.

- Co jest lepsze, Złota Piłka czy FIFA The Best? Najważniejsza kwestia to to, jaką wartość ma złoto i srebro. Być może w obecnych czasach złoto nie jest tak bezpieczne jak srebro czy kryptowaluty. Każda nagroda przyznawana jest na innych zasadach. Dla mnie najważniejsze jest głosowanie trenerów i piłkarzy. Oni wiedzą, co to znaczy grać na najwyższym poziomie. Ich wybór znaczy dla mnie więcej niż osób z zewnątrz. Ale najważniejsze są nagrody drużynowe. Koncentruję się głównie na nich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy