Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji

Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy Onet

- Piłka, zamiast łączyć ludzi, tu nas chyba podzieliła - mówi Robert Lewandowski o zamieszaniu wokół reprezentacji Polski na łamach „Przeglądu Sportowego Onet”.

W niedzielę reprezentacja Polski pożegnała się z Mistrzostwami Świata w Katarze, ulegając w 1/8 finału turnieju Francji 1:3. Już po tym rodzime media rozpisywały się na temat kilku sytuacji mających miejsce w kadrze. Duże zamieszanie wywołała premia za wyjście z grupy obiecana biało-czerwonym przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nie brakowało doniesień sugerujących, że jej podział doprowadził w ich szeregach do kłótni. Pojawił się też temat noclegów rodzin piłkarzy w hotelu, w którym stacjonowała reprezentacja, co miało z kolei poróżnić selekcjonera Czesława Michniewicza i prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezarego Kuleszę. Panowie już temu zaprzeczyli.

„Przegląd Sportowy Onet” postanowił zapytać o to, co działo się w ostatnich dniach wokół drużyny narodowej Roberta Lewandowskiego. Jak przyjął on zamieszanie dotyczące nieszczęsnej premii?

- Odpowiem panu bardzo osobiście. Cała ta sprawa stała się trochę pretekstem do rozpętania wojny polsko-polskiej, w której jest chyba dużo polityki, sporów różnych frakcji, również wokół PZPN-u, wokół zwolenników i przeciwników trenera. Tylko że to wszystko się dzieje poza piłkarzami, którzy razem z kibicami są ofiarami tej sytuacji. Każdy głos jest wykorzystywany, przekręcony, dopasowany do tezy, która danej osobie pasuje. I piłka, zamiast łączyć ludzi, tu nas chyba podzieliła. I to jest dla mnie najgorsze - powiedział kapitan reprezentacji.

Jest to dopiero zapowiedź wywiadu z Lewandowskim. Cały materiał ma zostać opublikowany w piątek o 8:00.

***

Reprezentacja Polski będzie miała nowego selekcjonera? „Kulesza nie przestał myśleć i marzyć o jego zatrudnieniu”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League Tych 19 spadkowiczów zasługuje na powrót do Premier League OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain OFICJALNIE: Sergio Ramos odchodzi z Paris Saint-Germain Nowa oferta dla Lionela Messiego Nowa oferta dla Lionela Messiego OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 OFICJALNIE: Mecz Girondins de Bordeaux przerwany po ataku kibica [WIDEO]. Koniec marzeń o powrocie do Ligue 1 Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Houssem Aouar podpisał kontrakt z nowym klubem. Brakuje tylko komunikatu Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium wycenił Lucasa Hernándeza. Oczekiwanie na ofertę giganta! Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy