Robert Lewandowski po zwycięstwie nad Walią. „Tego nam brakuje. Przed Mistrzostwami Świata trzeba to poprawić”

Robert Lewandowski po zwycięstwie nad Walią. „Tego nam brakuje. Przed Mistrzostwami Świata trzeba to poprawić” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVP Sport

Robert Lewandowski skomentował zwycięstwo reprezentacji Polski przeciwko Walii (1-0) w ramach ostatniej kolejki Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski uporała się z Walią (1-0) w ramach Ligi Narodów i dzięki temu zapewniła sobie nie tylko utrzymanie w najwyższej dywizji, ale też będzie losowana z pierwszego koszyka przy okazji eliminacji do Mistrzostw Europy w Niemczech.

Jednym z bohaterów niedzielnej rywalizacji był Robert Lewandowski, który zaliczył piękną asystę przy trafieniu Karola Świderskiego.

- Cel minimum został zrealizowany. Dzisiaj zagraliśmy na pewno prościej i bardziej efektywnie, niżeli przeciwko Holandii. Widzę, że w ofensywie nasz potencjał nie jest wykorzystany. Musimy parę rzeczy poprawić i pomyśleć, jak to zrobić - przyznaje kapitan.

- Czasami brakuje przyspieszenia, dobrego podania. Momentami czuć z wysokości boiska, że atakujemy zbyt małą ilością zawodników i brakuje wtedy tych opcji w ofensywie. Założenia taktyczne wykonywaliśmy dobrze, bo Walia właściwie miała jedną klarowną sytuację - dodał

Lewandowski był też pytany o współpracę z Karolem Świderskim.

- Dzisiaj na pewno między mną a Karolem widać było porozumienie. Dostałem bardzo dobrą piłkę od Kiwiora i wiedziałem, że ja nie mogę strzelić, więc dałem ją Świderskiemu. Musimy dać z siebie więcej w ofensywie i kreować więcej takich okazji - twierdzi.

Ostatnio bardzo dużo mówiło się o Kiwiorze. Chwali go zresztą też napastnik FC Barcelony.

- Kiedy ostatnio tu przyjeżdżał, to powiedziałem mu, że nie przyjeżdżasz na kadrę tak po prostu, tylko po to, by grać w pierwszym składzie. Nie chcę za bardzo go chwalić, bo później różnie to zinterpretują media. To jest jednak chłopak z wielkim potencjałem, szybko wyciąga wnioski i się uczy. Może być tylko lepszy.

Jak Lewandowski widzi szanse Polaków na Mistrzostwach Świata w Katarze?

- Jedziemy na Mistrzostwa Świata z myślą, że możemy być zdecydowanie bardziej niebezpieczni w ofensywie. Chcemy pokazać wszystko to, co mamy najlepszego. Kiedy mamy piłkę, musimy dawać sobie więcej opcji w ataku. Tu jest największe pole do popisu - zakończył kapitan.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy