Robert Lewandowski w tarapatach - Cezary Kucharski żąda od niego 40 milionów złotych odszkodowania. Podejrzenie oszukania niemieckiej skarbówki

Robert Lewandowski w tarapatach - Cezary Kucharski żąda od niego 40 milionów złotych odszkodowania. Podejrzenie oszukania niemieckiej skarbówki fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Der Spiegel

„Der Spiegiel” informuje o pozwie przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, który złożył Cezary Kucharski. Były agent piłkarza Bayernu Monachium stawia mu szereg zarzutów. W odpowiedzi napastnik odbija piłeczkę, tłumacząc całą sytuację tym, że jego były doradca nie może pogodzić się z utratą klienta.

O tym że relacje obu panów nie są najlepsze, wiemy już od dawna. Swego czasu poróżniły ich… pieniądze, dlatego „Lewy” zdecydował się powierzyć swoje interesy Piniemu Zahaviemu. Docelowo Izraelczyk miał wywalczyć w jego osobie o transfer do Realu Madryt. Jak wiemy, skończyło się jednak na przedłużeniu umowy z Bayernem Monachium i podwyżce.

32-latek ma za sobą znakomity sezon, w którym zdobył potrójną koronę mistrzowską, będąc w każdych rozgrywkach (Liga Mistrzów, Bundesliga, Puchar Niemiec) ich najlepszym strzelcem. Nic więc dziwnego, że wymienia się go jako głównego kandydata do zgarnięcia najważniejszych nagród w piłce nożnej.

Tymczasem, w dniu rozpoczęcia nowej kampanii, na jaw wypłynęły informacje, które z pewnością uderzają w dotąd praktycznie nieskazitelny wizerunek kapitana reprezentacji Polski.

Jak ujawnia „Der Spiegel”, Robert Lewandowski i jego żona Anna wspólnie podjęli środki z konta firmy marketingowej RL Management. Było to kilka milionów euro, które przeznaczono m.in. na podróże.

Zawodnik i jego żona mieli już skorzystać z pomocy niemieckiego radcy finansowego, który przekazał im niepokojące wieści o tym, że mogą mieć nie lada kłopoty. Plamą na honorze ma być ponadto fakt przelania siedmiocyfrowej kwoty na polskie konto, co wydaje się jasnym zabiegiem mającym na celu ominięcie procedury podatkowej w Niemczech.

Zważywszy na te informacje, Cezary Kucharski w ubiegły piątek złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew sądowy przeciwko wspomnianej firmie, domagając się odszkodowania w wysokości 9 milionów euro (40 milionów złotych).

„Der Spiegiel” skontaktował się już z Lewandowskim w celu złożenia wyjaśnień, ale poinformował on, że żaden pozew do niego nie dotarł. Piłkarz uznaje oskarżenia za bezpodstawne, oskarżając jednocześnie swojego byłego agenta o zniesławienie, nękanie oraz szantaż. Według rzeczniczki prasowej reprezentanta Polski cała sytuacja jest wynikiem faktu niepogodzenia się przez Kucharskiego z tym, że jeden z najlepszych napastników w Europie postanowił zakończyć z nim współpracę.

Mimo wszystko zarzuty wydają się poważne, tym bardziej że „Der Spiegel” dysponuje kilkoma dowodami przelewów, które już na pierwszy rzut oka obciążają konto 32-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy