Robert Lewandowski z ciekawym wywiadem. „Jeśli przed rokiem miałem 27 lat, to teraz mam 25 lub 26”

Robert Lewandowski z ciekawym wywiadem. „Jeśli przed rokiem miałem 27 lat, to teraz mam 25 lub 26” fot. MDI / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport Bild

Robert Lewandowski udzielił obszernego wywiadu magazynowi „Sport Bild”, w którym poruszył kwestie między innymi swojej najbliższej przyszłości oraz rezultatów dotychczasowej współpracy z trenerem Julianem Nagelsmannem.

Kapitan reprezentacji Polski należy już od dziesięciu lat do grona najlepszych napastników na świecie i pomimo stosunkowo zaawansowanego wieku czuje się rewelacyjnie.

W związku z tym zamierza występować na najwyższym poziomie jeszcze przez przynajmniej kilka sezonów i w tym czasie planuje dalej rozwijać się jako piłkarz, aby zespoły, w których będzie grał miały wciąż z niego olbrzymi pożytek.

- Przed startem każdego sezonu zastanawiam się, co mógłbym robić lepiej czy w jakim kierunku powinienem zmierzać. Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć kolejny poziom. Zdobycie pięciu bramek więcej czy mniej nie ma dla mnie żadnego znacznie. Ważniejszą rzeczą dla mnie jest to jak gram. Mogę wnieść na boisko coś więcej niż tylko gole. Chcę, aby moi koledzy z drużyny byli w centrum uwagi. To jest dla mnie kolejny etap, jak w meczu z Herthą, kiedy przepuściłem podanie, aby Thomas mógł strzelić za moimi plecami - przyznał Robert Lewandowski i na późniejszym etapie rozmowy odniósł się do swojego wieku biologicznego.

- Tego lata miałem najlepsze wyniki w mojej karierze. Jeśli przed rokiem miałem 27 lat, to teraz mam 25 lub 26. Moje statystyki w wieku 33 lat są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. To zasługa nie tylko kondycji. Wszystkie pomiary na boisku mam tak dobre, jak nigdy wcześniej. Po czterech tygodniach przerwy miałem lepszą bazę przed przygotowaniami niż kiedykolwiek wcześniej w mojej karierze. 33 lata to tylko liczba i nie pokazuje, ile naprawdę mam lat - stwierdził doświadczony napastnik.

- Mogę grać przez jeszcze wiele lat. Fizycznie znajduje się w dobrej formie i mam też odpowiednią mentalność. Może uda mi się jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę. Jestem pewien, że na tym poziomie mogę grać przez co najmniej cztery lata - zakończył wątek Lewandowski.

Snajper Bayernu Monachium nie omieszkał także odnieść się do dotychczasowych rezultatów współpracy z trenerem Julianem Nagelsmannem.

- Nie pracujemy ze sobą na tyle długo, abym mógł powiedzieć coś więcej o Julianie Nagelsmannie. Po dotychczas spędzonym razem czasie mogę jednak stwierdzić, że komunikacja między sztabem szkoleniowym a drużyną jest bardzo dobra. Do tego trener ma konkretny pomysł i plan na swoją taktykę. Dużo rozmawiamy o różnych subtelnościach i trenujemy to naprawdę często. Niewielka różnica wieku między mną a nim, nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Najważniejsze, że nasz trener potrafi przekonać do siebie zespół i razem idziemy w tym samym kierunku - powiedział napastnik.

Cały wywiad Roberta Lewandowskiego jest dostępny w języku niemieckim na stronie magazynu „Sport Bild”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem OFICJALNIE: M'Baye Niang „dżokerem”. Napastnik zmienił klub poza oknem Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy