Robert Moreno: Jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, odsunę się na bok

Robert Moreno: Jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, odsunę się na bok fot. RFEF
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Robert Moreno poinformował, że jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, ustąpi mu miejsca na stanowisku selekcjonera.

Enrique  pożegnał się z kadrą w czerwcu. 49-latek zrezygnował ze stanowiska z uwagi na problemy zdrowotne swojej córki. Kilka dni temu Xana przegrała nierówną walkę z kostniakomięsakiem, odchodząc z tego świata w wieku zaledwie dziewięciu lat.

Pogrążony w żałobie Enrique z całą pewnością nie myśli na razie o powrocie na ławkę trenerską. Moreno, który do niedawna pełnił rolę jego asystenta, a następnie został nowym selekcjonerem, dał jednak do zrozumienia, że drzwi do reprezentacji są dla niego otwarte.

- Na razie sprawa jest bardzo świeża i trzeba to uszanować. Jeśli jednak pewnego dnia Luis zdecyduje się na powrót, odsunę się na bok i będę współpracował z nim na wcześniejszych zasadach. Uważam go za mojego przyjaciela, a przyjaźń jest ważniejsza od jakichkolwiek projektów - powiedział 41-latek, który wcześniej pracował z Enrique również w Romie, Celcie Vigo i Barcelonie.

W najbliższych dniach prowadzeni przez Moreno Hiszpanie zmierzą się w ramach eliminacji Euro 2020 z Rumunią i Wyspami Owczymi. Spotkania te rozegrają w czwartek i niedzielę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy