Robert Moreno: Jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, odsunę się na bok

Robert Moreno: Jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, odsunę się na bok fot. RFEF
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport

Robert Moreno poinformował, że jeśli Luis Enrique zechce wrócić do reprezentacji Hiszpanii, ustąpi mu miejsca na stanowisku selekcjonera.

Enrique  pożegnał się z kadrą w czerwcu. 49-latek zrezygnował ze stanowiska z uwagi na problemy zdrowotne swojej córki. Kilka dni temu Xana przegrała nierówną walkę z kostniakomięsakiem, odchodząc z tego świata w wieku zaledwie dziewięciu lat.

Pogrążony w żałobie Enrique z całą pewnością nie myśli na razie o powrocie na ławkę trenerską. Moreno, który do niedawna pełnił rolę jego asystenta, a następnie został nowym selekcjonerem, dał jednak do zrozumienia, że drzwi do reprezentacji są dla niego otwarte.

- Na razie sprawa jest bardzo świeża i trzeba to uszanować. Jeśli jednak pewnego dnia Luis zdecyduje się na powrót, odsunę się na bok i będę współpracował z nim na wcześniejszych zasadach. Uważam go za mojego przyjaciela, a przyjaźń jest ważniejsza od jakichkolwiek projektów - powiedział 41-latek, który wcześniej pracował z Enrique również w Romie, Celcie Vigo i Barcelonie.

W najbliższych dniach prowadzeni przez Moreno Hiszpanie zmierzą się w ramach eliminacji Euro 2020 z Rumunią i Wyspami Owczymi. Spotkania te rozegrają w czwartek i niedzielę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy