Robin Gosens może trafić do Premier League

Robin Gosens może trafić do Premier League fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: La Gazetta dello Sport

Robin Gosens pełni marginalną rolę w Interze Mediolan, co zwiastuje rychłe odejście. 28-latek łączony jest z grą w Bundeslidze, lecz do wyścigu o jego kontrakt włączają się Leicester City i West Ham United – przekonuje „La Gazetta dello Sport”.

Transfer niemieckiego pomocnika do Interu Mediolan zdecydowanie nie wpłynął pozytywnie na jego karierę. Piłkarz, który wcześniej brylował w szeregach Atalanty nie potrafi odnaleźć się w mediolańskim zespole, pełniąc w nim rolę jedynie zmiennika.

W bieżącej kampanii Serie A ten pojawiał się na boisku 13-krotnie z czego aż dziewięć razy wchodził z ławki rezerwowych.

Piłkarz trafił na Giuseppe Meazza na początku roku w ramach wypożyczenia z późniejszym obowiązkiem wykupu prosto z Atalanty. Wicemistrzowie Włoch zobowiązali się do zapłaty ponad 27 milionów euro. Ruch ten miał napędzić karierę Niemca, lecz rezultat okazał się być odwrotny.

28-latek szuka drogi ucieczki z Interu Mediolan, licząc nawet na zimowy transfer.

Ostatnie doniesienia sugerują, iż lewonożny zawodnik ma szansę powrócić po dekadzie do ojczyzny, w której nigdy nie zagrał na poziomie Bundesligi. Zainteresowanie wychowankiem Fortuny Elten wyraża przede wszystkim Bayer Leverkusen.

Jak podaje „La Gazetta dello Sport”, na tym nie koniec, gdyż w stronę Gosensa pożądliwie spoglądają przedstawiciele West Hamu i Leicester City.

Obydwie ekipy borykają się z pewnymi problemami kadrowymi. Wszechstronność piłkarza z holenderskim rodowodem (może występować też na lewej obronie) mogłaby znacznie powiększyć głębie ich składów.

Gosens, mimo trudnego okres, liczy na swą obecność w kadrze Hansiego Flicka na Mistrzostwa Świata w Katarze. Niemcy, podobnie jak Polska, listę powołanych ogłoszą w najbliższy czwartek, a więc 10 listopada.

Do tej pory były zawodnik jeszcze takich ekip, jak Heracles Almelo czy Vitesse zakładał reprezentacyjny trykot 14-krotnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy