Roczna przerwa w międzynarodowych meczach?!

Roczna przerwa w międzynarodowych meczach?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Unia Europejskich Związków Piłkarskich ma zaproponować na zbliżającej się wideokonferencji z przedstawicielami krajowych federacji zawieszenie wszystkich spotkań z udziałem reprezentacji narodowych na okres jednego roku - przekonuje „The Guardian”.

Już od kilku dni trwa w mediach debata na temat przyszłości europejskich rozgrywek. Wielu dziennikarzy oraz ekspertów uważa, że na wtorkowej wideokonferencji zapadnie kilka ważnych decyzji, które mogą pozwolić w niedalekiej przyszłości dokończyć trwający sezon.

Brytyjski „The Guardian” sugeruje w tym aspekcie, że UEFA nosi się z zamiarem przełożenia nie tylko nadchodzących mistrzostw Starego Kontynentu, ale i odwołania wszystkich spotkań z udziałem reprezentacji narodowych, co wiązałoby się z odwołaniem drugiej edycji Ligi Narodów.

Uzyskane w ten sposób terminy miałyby pozwolić poszczególnym krajowym związkom na dogranie obecnych rozgrywek w czerwcu lub nawet lipcu, co w efekcie spowodowałoby późniejsze rozpoczęcie nowego sezonu.

A ten musiałby być rozgrywany nieco szybciej, aby uczestnicy Mistrzostw Europy otrzymali odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do udziału w przełożonym turnieju.

Z takiej decyzji mogliby też skorzystać organizatorzy Copa América, które ma też zostać przełożone na 2021 roku.

Więcej na temat: UEFA FIFA Reprezentacja Polski Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?! Szczęsny nie narzeka na brak zainteresowania. Wybierze kontrowersyjny kierunek?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy