Roczna przerwa w międzynarodowych meczach?!

Roczna przerwa w międzynarodowych meczach?! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Unia Europejskich Związków Piłkarskich ma zaproponować na zbliżającej się wideokonferencji z przedstawicielami krajowych federacji zawieszenie wszystkich spotkań z udziałem reprezentacji narodowych na okres jednego roku - przekonuje „The Guardian”.

Już od kilku dni trwa w mediach debata na temat przyszłości europejskich rozgrywek. Wielu dziennikarzy oraz ekspertów uważa, że na wtorkowej wideokonferencji zapadnie kilka ważnych decyzji, które mogą pozwolić w niedalekiej przyszłości dokończyć trwający sezon.

Brytyjski „The Guardian” sugeruje w tym aspekcie, że UEFA nosi się z zamiarem przełożenia nie tylko nadchodzących mistrzostw Starego Kontynentu, ale i odwołania wszystkich spotkań z udziałem reprezentacji narodowych, co wiązałoby się z odwołaniem drugiej edycji Ligi Narodów.

Uzyskane w ten sposób terminy miałyby pozwolić poszczególnym krajowym związkom na dogranie obecnych rozgrywek w czerwcu lub nawet lipcu, co w efekcie spowodowałoby późniejsze rozpoczęcie nowego sezonu.

A ten musiałby być rozgrywany nieco szybciej, aby uczestnicy Mistrzostw Europy otrzymali odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do udziału w przełożonym turnieju.

Z takiej decyzji mogliby też skorzystać organizatorzy Copa América, które ma też zostać przełożone na 2021 roku.

Więcej na temat: UEFA FIFA Reprezentacja Polski Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy