Roma-Juventus: Nie tylko Zaniolo. Poważny uraz Demirala | OFICJALNIE: Konieczna operacja

Roma-Juventus: Nie tylko Zaniolo. Poważny uraz Demirala | OFICJALNIE: Konieczna operacja fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Merih Demiral musiał opuścić boisko już po 20 minutach hitowego starcia Romy z Juventusem. Strzelec pierwszej bramki doznał poważnego urazu kolana.

Turek doznał kontuzji chyba w najgorszym dla siebie momencie. Bardzo długo czekał on na otrzymanie szansy od Maurizio Sarriego, ale kiedy już zagrał z Bayerem Leverkusen, z miejsca wstąpił do pierwszego składu na dłużej. Trener wykorzystał dobrą formę defensora, by pozwolić Matthijsowi de Ligtowi na odsapnięcie i uporanie się z drobnym urazem barku, lecz korzystanie z takiej alternatywy mogło właśnie legnąć w gruzach na kilka najbliższych miesięcy.

Demiral walczył o górną piłkę i niefortunnie nastąpił na lewą nogę. Ta wykręciła się z kolanie, a piłkarz z miejsca padł na murawę. Po dłuższej interwencji medycznej zszedł o własnych siłach, a nawet naciskał, by wrócić na boisko, lekarze Juventusu uznali jednak, że to tylko wpływ adrenaliny i nie ma co ryzykować. Okazało się, iż mieli rację, ponieważ po zmianie Demiral opuszczał stadion już o kulach.

- Demiral skręcił kolano i nie będziemy wiedzieli wiele więcej, dopóki nie przeprowadzimy szczegółowych badań - powiedział Sarri na pomeczowej konferencji prasowej.

- Na ten moment możemy powiedzieć jednak, że sytuacja wygląda na poważną.

Na stronie Juventusu nie pojawił się jeszcze oficjalny komunikat w sprawie Turka, ale w mediach społecznościowych zdążył już życzyć piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia. „Sky Sport Italia” informuje, że wstępnie klubowi medycy podejrzewają uszkodzenie więzadła pobocznego, a możliwe jest również zerwanie więzadeł krzyżowych. Jeszcze dziś w Turynie odbędą się dokładniejsze badania.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz był pod tym względem bardzo feralny. Zawodnicy nie odstawiali nóg, co widać choćby po aż sześciu żółtych kartkach w pierwszej połowie. AS Roma potwierdziła, że z grą do końca sezonu pożegnał się Nicolò Zaniolo, który zerwał więzadła krzyżowe przednie oraz uszkodził łąkotkę.

Demiral był przez długi czas łączony z odejściem, ale teraz będzie to oczywiście wykluczone. Tym samym zakończyć powinny się również doniesienia na temat de Ligta, którego media ponownie łączyły z rychłym odejściem, wróżąc mu definitywne wypadnięcie ze składu.AKTUALIZACJA: Szczegółowe badania wykazały, iż Demiral skręcił kolano w lewej nodze. Uszkodzeniu uległy więzadła krzyżowe przednie oraz łąkotka. Wygląda na to, że więzadła nie zostały całkowicie zerwane, ale i tak konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Operacja odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. Dopiero po niej poznamy potencjalną datę powrotu do gry, ale już teraz można zakładać, iż Turek będzie niedostępny przez kilka miesięcy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz poprosił władze Bayeru o transfer Havertz poprosił władze Bayeru o transfer OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Praszelik w Śląsku Wrocław FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] FC Barcelona wygrała z Santosem spór o transfer Neymara [OFICJALNIE] Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej Chelsea negocjuje z Havertzem. Hit transferowy coraz bliżej CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt CIES: Najbardziej wartościowi gracze z końcówkami umów, czyli z kim warto przedłużyć kontrakt Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy