Roma-Juventus: Nie tylko Zaniolo. Poważny uraz Demirala | OFICJALNIE: Konieczna operacja

Roma-Juventus: Nie tylko Zaniolo. Poważny uraz Demirala | OFICJALNIE: Konieczna operacja fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Merih Demiral musiał opuścić boisko już po 20 minutach hitowego starcia Romy z Juventusem. Strzelec pierwszej bramki doznał poważnego urazu kolana.

Turek doznał kontuzji chyba w najgorszym dla siebie momencie. Bardzo długo czekał on na otrzymanie szansy od Maurizio Sarriego, ale kiedy już zagrał z Bayerem Leverkusen, z miejsca wstąpił do pierwszego składu na dłużej. Trener wykorzystał dobrą formę defensora, by pozwolić Matthijsowi de Ligtowi na odsapnięcie i uporanie się z drobnym urazem barku, lecz korzystanie z takiej alternatywy mogło właśnie legnąć w gruzach na kilka najbliższych miesięcy.

Demiral walczył o górną piłkę i niefortunnie nastąpił na lewą nogę. Ta wykręciła się z kolanie, a piłkarz z miejsca padł na murawę. Po dłuższej interwencji medycznej zszedł o własnych siłach, a nawet naciskał, by wrócić na boisko, lekarze Juventusu uznali jednak, że to tylko wpływ adrenaliny i nie ma co ryzykować. Okazało się, iż mieli rację, ponieważ po zmianie Demiral opuszczał stadion już o kulach.

- Demiral skręcił kolano i nie będziemy wiedzieli wiele więcej, dopóki nie przeprowadzimy szczegółowych badań - powiedział Sarri na pomeczowej konferencji prasowej.

- Na ten moment możemy powiedzieć jednak, że sytuacja wygląda na poważną.

Na stronie Juventusu nie pojawił się jeszcze oficjalny komunikat w sprawie Turka, ale w mediach społecznościowych zdążył już życzyć piłkarzowi szybkiego powrotu do zdrowia. „Sky Sport Italia” informuje, że wstępnie klubowi medycy podejrzewają uszkodzenie więzadła pobocznego, a możliwe jest również zerwanie więzadeł krzyżowych. Jeszcze dziś w Turynie odbędą się dokładniejsze badania.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz był pod tym względem bardzo feralny. Zawodnicy nie odstawiali nóg, co widać choćby po aż sześciu żółtych kartkach w pierwszej połowie. AS Roma potwierdziła, że z grą do końca sezonu pożegnał się Nicolò Zaniolo, który zerwał więzadła krzyżowe przednie oraz uszkodził łąkotkę.

Demiral był przez długi czas łączony z odejściem, ale teraz będzie to oczywiście wykluczone. Tym samym zakończyć powinny się również doniesienia na temat de Ligta, którego media ponownie łączyły z rychłym odejściem, wróżąc mu definitywne wypadnięcie ze składu.AKTUALIZACJA: Szczegółowe badania wykazały, iż Demiral skręcił kolano w lewej nodze. Uszkodzeniu uległy więzadła krzyżowe przednie oraz łąkotka. Wygląda na to, że więzadła nie zostały całkowicie zerwane, ale i tak konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Operacja odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni. Dopiero po niej poznamy potencjalną datę powrotu do gry, ale już teraz można zakładać, iż Turek będzie niedostępny przez kilka miesięcy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy