Roma nie zapomina o Smallingu. Trwają prace nad jego wykupieniem

Roma nie zapomina o Smallingu. Trwają prace nad jego wykupieniem fot. AS Roma
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CalcioMercato.com

Według włoskich mediów AS Roma wcale nie odpuszcza w temacie transferu definitywnego Chrisa Smallinga.

Anglik przebywa na Stadio Olimpico ledwie od 30 sierpnia, a włodarze „Wilków” próbowali wykupić go na stałe już pod koniec października. Wówczas ta sztuka im się nie udała, ale jak informuje serwis internetowy CalcioMercato.com, ich starania nie ustały, wręcz przeciwnie.

Według powyższego źródła w ubiegłym tygodniu doszło do spotkania przedstawicieli włoskiej ekipy z samym zawodnikiem, a miało ono na celu przyśpieszenie całej operacji transferowej. Gianluca Petrachi, dyrektor sportowy rzymian, który stał się ogromnym zwolennikiem pozyskania 30-latka na stałe, wie bowiem doskonale, że nie jest sam w staraniach o jego angaż.

Tylko w ostatnich tygodniach Smalling został połączony z Interem Mediolan, Tottenhamem Hotspur, Juventusem czy Evertonem, a wraz z końcem rozgrywek chętnych liczbę chętnych może wzrosnąć. Z tego powodu Romie zależy na jak najszybszym dopięciu szczegółów całej operacji. Przy czym Włosi nadal nie godzą się na zapłacenie 17 milionów funtów (20 milionów euro) żądanych przez Manchester United i oferują niespełna 13 milionów funtów. Niemniej liczą oni, że wkrótce uda się wypracować konsensus.

Przypomnijmy, że doświadczony stoper nie tak dawno wyraził chęć pozostania na Stadio Olimpico, co może tylko ułatwić zadanie sternikom aktualnie piątej ekipy w tabeli Serie A.

Smalling jak dotąd trykot „Wilków” przywdziewał 27 razy. Swoją obecność zaznaczył dwoma trafieniami i asystą.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” Białoruś zamierza grać dalej. „Nie ma żadnych powodów do przerywania rozgrywek” FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata FourFourTwo: 10 najlepszych lewych i prawych obrońców świata Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Cztery piłkarskie ligi wciąż grają Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy Jędrzejczyk, Antolić, Gytkjær, Kuciak, Starzyński, Vejinović… Tyle zarabiają piłkarze Ekstraklasy OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie OFICJALNIE: Flick na dłużej w Bayernie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy