Roma uczyni Pau Lópeza najlepiej zarabiającym bramkarzem w Serie A

Roma uczyni Pau Lópeza najlepiej zarabiającym bramkarzem w Serie A
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Pau López jest o krok od przeprowadzki do Romy.

Latem minionego roku z Rzymem pożegnał się Alisson Becker, który trafił do Liverpoolu. Jego miejsce w między słupkami miał zająć Robin Olsen. Szwed jednak zupełnie nie podołał wyzwaniu, dlatego działacze klubu pozyskają nowego bramkarza.

Zdaniem włoskich mediów w poniedziałek testy medyczne przed transferem przejdzie Pau López. Jeśli nie wykażą one nic niepokojącego, parafuje on z Romą kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku. Uczyni go to najlepiej zarabiającym bramkarzem w lidze, chociaż szczegółów nie zdradzono.

Negocjacje z Realem Betis w sprawie przeprowadzki Hiszpana na Półwysep Apeniński trwały kilka tygodni. Obie strony nie mogły dojść do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. W ostatnich dniach udało się jednak dojść do zadowalającego konsensusu. Bramkarz będzie kosztował tym samym 20 milionów euro. Ponadto dziesiąta ekipa poprzedniego sezonu La Liga otrzyma dodatkowe siedem i pół miliona euro. W zamian za to zrzeknie się praw do procentu od następnego transferu Antonio Sanabrii. Paragwajczyk jest obecnie wypożyczony z Romy do Genoi.

24-latek występuje w Realu Betis od lipca 2018 roku. W poprzednim sezonie rozegrał 35 meczów. W dziesięciu z nich udało mu się zachować czyste konto.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy