Roma wdraża plan C. Na celowniku Daniele Rugani!

Roma wdraża plan C. Na celowniku Daniele Rugani!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Alfredo Pedullà

Daniele Rugani to najnowszy cel transferowy Romy.

Numerem jeden na liście życzeń Paulo Fonseki nadal jest Toby Alderweireld, ale w obliczu zakończenia okna transferowego w Anglii, o angaż Belga jeszcze trudniej. W związku z tym rzymianie kontynuują zbieranie informacji na temat Dejana Lovrena, który w obliczu sporej konkurencji panującej na jego pozycji w „The Reds”, mógłby otrzymać zgodę na odejście. Wówczas Liverpool miałby zażądać 20 milionów euro, lecz płacenie takiej kwoty za 30-latka, który dodatkowo musiałby się przystosować do stylu gry panującego na włoskich boiskach, jest „Wilkom” po prostu nie w smak.

W tym miejsce właśnie pojawia się kandydatura Daniele Ruganiego, który według Alfredo Pedulli nosi się z zamiarem opuszczenia Juventusu w poszukiwaniu regularnych występów. Te z pewnością mogłaby mu zapewnić Roma, stąd nawiązany kontakt ze strony uczestnika nadchodzącej edycji Ligi Europy.

Na razie jest jednak za wcześnie, aby ocenić szanse na powodzenie tej operacji, tym bardziej że w marcu z 25-latkiem przedłużono kontrakt i obecnie traci on ważność 30 czerwca 2023 roku. Ponadto włoski defensor chciałby wiedzieć na czym stoi, dlatego preferowałby transakcję, która zakłada transfer definitywny lub wypożyczenie z obowiązkiem kupna.

Siedmiokrotny reprezentant Italii w ubiegłym sezonie wystąpił w 20 meczach i zdobył dwie bramki, a łącznie trykot „Starej Damy” przywdziewał 87 razy.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy