Roman Abramowicz chce wrócić do futbolu. Zaskakujący pomysł oligarchy

Roman Abramowicz chce wrócić do futbolu. Zaskakujący pomysł oligarchy fot. Andrew Cowie / Colorsport / PRESSFOCUS
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Sports.ru

Roman Abramowicz, który stał do niedawna za sukcesami Chelsea, zamierza wrócić do futbolu. Rosyjski oligarcha rozważa kupno drugoligowego brazylijskiego klubu, Londrina Esporte Clube - donosi portal Sports.ru.

Roman Arkadiewicz Abramowicz z pewnością naznaczył pewną epokę w światowym futbolu. Rosjanin w 2003 roku kupił za prawie 150 milionów funtów dołującą od lat Chelsea, wznosząc w dość krótkim czasie klub ze Stamford Bridge na wyższy poziom.

Miliarder nie szczędził grosza na swą własność, przeznaczając zawrotne sumy na transfery zawodników i kontrakty nowych trenerów. Pierwszym istotnym krokiem ku rewolucji było zatrudnienie w 2004 roku świeżo upieczonego zwycięzcy Ligi Mistrzów z FC Porto i zarazem jednego z najbardziej uzdolnionych szkoleniowców młodego pokolenia - José Mourinho.

Przez lata przez szatnie londyńskiej ekipy przewijało się wiele gwiazd, takich jak Fernando Torres, Andrij Szewczenko, Didier Drogba czy Eden Hazard.

Rządy Abramowicza wzbogaciły gablotę klubu z Fulham Road o 21 nowych trofeów, w tym dwukrotnie za Ligę Mistrzów. Era znajomego Władimira Putina zakończyła się jednak w burzliwej atmosferze.

Rząd Wielkiej Brytanii po wybuchu wojny na Ukrainie obrał za swój cel rosyjskich oligarchów, działających na terenie brytyjskiej potęgi. Na biznesmenów z federacji nałożono więc sankcje i zarekwirowano im część majątków. Oberwał również właściciel Chelsea, który na skutek całej sytuacji zdecydował się sprzedać giganta Premier League.

Latem 2022 roku zespół z zachodniego Londynu stał się własnością Amerykanina Todda Boehly'ego. Co ciekawa, cała kwota sprzedaży musiała zostać przeznaczona na cele charytatywne.

Od tego czasu co jakiś czas pojawiają się wieści o chęci ponownego wkroczenia Abramowicza w świat futbolu. 56-latek rozważał ponoć niedawno zakup drużyny z Turcji, lecz temat ucichł. Rosyjski portal Sports.ru przychodzi jednak z zaskakującymi informacjami.

Abramowicz nie może prowadzić interesów na terenie większości europejskich państw, a więc spogląda na Amerykę Południową, a dokładniej Brazylię.

Jeden z najbogatszych ludzi świata myśli o zakupie drugoligowego Londrina Esporte Clube.

Powstała w 1958 roku ekipa z Estádio Municipal Jacy Scaff nie zapisała się w kronikach brazylijskiej piłki niczym szczególnym. W jej gablocie widnieje tylko trofeum za mistrzostwo tamtejszej Série B (drugi poziom rozgrywek).

Sports.ru podkreśla, że Abramowicz myśli o większych drużynach z Kraju Kawy, lecz na ten moment to Londrina figuruje na szczycie jego planów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy