Roman Abramowicz nie odejdzie z futbolu po sprzedaży Chelsea? Ma ruszyć na ratunek... rosyjskiemu klubowi

Roman Abramowicz nie odejdzie z futbolu po sprzedaży Chelsea? Ma ruszyć na ratunek... rosyjskiemu klubowi fot. Iurii Osadchi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Match TV

Roman Abramowicz jest wymieniany jako poważny kandydat do przejęcia kontroli nad CSKA Moskwa po wcześniejszym pozbyciu się akcji w Chelsea - poinformował Match TV.

Rosyjski oligarcha zareagował szybko na wybuch wojny w Ukrainie i postanowił wystawić „The Blues” na sprzedaż.

55-latek ma nadzieję, że w ten sposób uchroni klub przed problemami finansowymi oraz koniecznością sprzedaży najbardziej wartościowych piłkarzy, aby zespół mógł zachować miejsce w czołówce Premier League.

Jednocześnie Abramowicz zapewnił, że nie chce odzyskać należnych mu pieniędzy oraz żadnej części z kwoty ze sprzedaży drużyny, która ma w całości trafić na rzecz osób poszkodowanych w wyniku trwającej inwazji.

W tym dobrym geście Rosjanina pojawiła się jednak poważna skaza, ponieważ w mediach zaczęto donosić o tym, że suma otrzymana z tytułu przejęcia Chelsea miałaby trafić nie tylko do Ukraińców, ale i jego rodaków.

A teraz kolejne informacje przekazane przez Match TV nie poprawią z pewnością jego sytuacji, bo tamtejsi dziennikarze uważają, że miliarder zamierza ruszyć na pomoc CSKA Moskwa.

Popularne „Konie” znalazły się w trudnym położeniu z uwagi na nałożone sankcje przez Unię Europejską czy Stany Zjednoczone, które swoim zasięgiem objęły obecnego właściciela zespołu - państwowy bank Vnesheconombank (VEB).

W ten sposób zdobywca Pucharu UEFA (dziś Liga Europy) z sezonu 2004/2005 stanie się wkrótce niewypłacalny i może nawet zostać zmuszony do ogłoszenia bankructwa.

Przed tym może go uratować właśnie Abramowicz, który posiada wciąż wystarczające fundusze, aby móc zapewnić takiemu klubowi jak CSKA dalszej funkcjonowanie na obecnym lub nawet wyższym poziomie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy