Roman Abramowicz ze zgodą na sprzedaż Chelsea. Jeden warunek!

Roman Abramowicz ze zgodą na sprzedaż Chelsea. Jeden warunek! fot. Iurii Osadchi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TheAthletic.com

Rząd Wielkiej Brytanii dał „zielone światło” na kontynuowanie negocjacji w sprawie sprzedaży Chelsea. Aby operacja doszła do skutku, Roman Abramowicz musi udowodnić, że nie wzbogaci się na tej transakcji - informuje TheAthletic.com.

Po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę 55-latek przekazał władze w klubie fundacji „The Blues”. Niedługo potem zaczął sondować możliwość sprzedaży.

Sprawą zajmuje się amerykański bank Raine, a chętnych od początku nie brakuje, choć de facto żadna formalna oferta nie została jeszcze zarejestrowana.

W czwartek brytyjski rząd postanowił zamrozić aktywa Romana Abramowicza i zablokował w ten sposób każdą potencjalną operację. Rosjanin ma bowiem zakaz robienia interesów z osobami fizycznymi oraz firmami.

Niewiele brakowało, aby funkcjonować nie mogła Chelsea. Ostatecznie jednak udało się uzyskać nową licencję na działalność klubu, przy czym nie przewiduje ona możliwości jego sprzedaży.

Jak informuje teraz TheAthletic.com, Raine w imieniu Abramowicza otrzymało zgodę na kontynuowanie rozmów z zainteresowanymi stronami. Wstępnie transakcja miałaby zostać sfinalizowana w przeciągu czterech, maksymalnie sześciu tygodni.

Gdy już uda się ustalić warunki sprzedaży, amerykański bank złoży wniosek o udzielenie drugiej licencji, a wtedy operacja dojdzie do skutku.

Jest tylko jeden warunek: Abramowicz będzie musiał udowodnić, że sam nie odniesie korzyści majątkowych. Rosjanin, który od 2003 roku zainwestował na Stamford Bridge 1,5 miliarda funtów, już zapowiedział, że nie będzie domagał się zwrotu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy