Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE]

Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Benfica SL

Roman Jaremczuk został nowym zawodnikiem Benfiki - poinformowano na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Ukraiński napastnik, do tej pory zawodnik Gentu, przybył do Lizbony w piątek wieczorem, a w sobotę dopełnił ostatnich formalności i został zawodnikiem „Orłów“.

Portugalski klub wyjawił, że „nabył prawa sportowe i 75% praw ekonomicznych“ Jaremczuka za 17 milionów euro. 25-letni zawodnik podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku i zawarto w nim klauzulę sumy odstępnego wynoszącą 100 milionów euro.

Jaremczuk reprezentował barwy Gentu przez cztery lata - w tym czasie zdobył 61 bramek w 152 meczach.

„Sport Lisboa e Benfica - Futebol, SAD („Benfica SAD“) informuje, na warunkach i w celach określonych w artykule 248-A portugalskiego kodeksu papierów wartościowych, że nabyła prawa sportowe i 75% praw ekonomicznych zawodnika Romana Jaremczuka za kwotę 17.000.000 euro (siedemnaście milionów euro) od KAA Gent. Informuje się również, że z wymienionym zawodnikiem podpisano umowę o pracę w sporcie, która obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku i zawiera klauzulę rozwiązania w wysokości 100.000.000 euro (sto milionów euro)“ - czytamy w oficjalnym komunikacie Benfiki.

Ukrainiec stał się tym samym bohaterem drugiej najdroższej sprzedaży w historii belgijskiego zespołu. Droższy był tylko Jonathan David, który w 2020 roku przeszedł do Lille za 27 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy