Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony

Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony fot. Joao Mendes [Instagram]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RAC1

João Mendes de Assis Moreira dołączy do FC Barcelony, o czym poinformował legendarny ojciec 17-latka, Ronaldinho. Nastolatek trenował wcześniej z drużyną Juvenil „Dumy Katalonii”, lecz według zapewnień mediów nie miał finalnie podpisać z nią kontraktu.

W styczniu pojawiła się informacja, jakoby 17-letni João Mendes de Assis Moreira miał wkrótce zostać zawodnikiem juvenilu FC Barcelony. Młodziutki napastnik pojawił się na treningach katalońskiej drużyny, co wywołało lawinę spekulacji. Wszystko wskazywało, że Brazylijczyk podąży śladem ojca, lecz wszelkie plotki zostały szybko ukrócone.

Alberto Roge z Relevo.com, bardzo dobrze poinformowany w sprawy młodzieży „Dumy Katalonii”, zdradził, że syn Ronaldinho stawił się w Katalonii tylko w celach treningów. Lewonożny zawodnik pod koniec lutego ubiegłego roku zakończył współpracę z Cruzeiro, a więc przygotowania w ośrodkach treningowych hiszpańskiego giganta miały pomóc utrzymać mu formę podczas poszukiwań pracodawcy.

Doniesienia te wyciszyły sprawę niemal całkowicie. Poruszenie wokół João wywołał tym razem jego ojciec, którzy przyznał, iż 17-latek wkrótce nawiąże formalną współpracę z FC Barceloną.

Zdobywca Złotej Piłki z 2005 roku ujawnił tę informację podczas wywiadu dla katalońskiej stacji radiowej RAC1. 

- Nigdy nie jestem poza klubem, Barça jest częścią mojego życia. Tam, gdzie idę, zabieram Barcelonę ze sobą. Moje związki z Barçą są bardzo mocne. Teraz z przybyciem mojego syna do Barcelony będę bardziej obecny - oznajmił emerytowany reprezentant Brazylii.

Dziennikarz stacji Roger Saperas zainteresował się tematem João Mendesa, a więc spytał, czy jego obecność w stolicy Katalonii oznacza, że ten będzie grał dla FC Barcelony. 

- Tak, przychodzi teraz. Wraz z jego przybyciem będę obecny bardziej niż kiedykolwiek - potwierdził mistrz świata z 2002 roku.

Na ten moment brak jakichkolwiek informacji w tej sprawie płynących od władz z Camp Nou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Victor Osimhen priorytetem transferowym giganta. Sporą rolę może odegrać stary znajomy piłkarza Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy