Ronaldo bliski przejęcia klubu LaLiga

Ronaldo bliski przejęcia klubu LaLiga
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Cadena SER | Marca

Ronaldo Luís Nazário de Lima zamierza zostać właścicielem klubu z hiszpańskiej ekstraklasy.

Legendarny napastnik jest siłą rzeczy bardzo kojarzony z Hiszpanią. To właśnie tam spędził jedne z najlepszych lat swojej bogatej w sukcesy kariery i bronił barw najpierw Barcelony, a następnie Realu Madryt. Teraz Brazylijczyk może powrócić do LaLiga, lecz w zupełnie innej roli.

Jak informują „Cadena SER” oraz „Marca”, 41-latek jest poważnie zainteresowany wykupem udziałów w Realu Valladolid. Klubowi udało się po kilku latach powrócić do najwyższej hiszpańskiej klasy rozgrywkowej, a teraz Ronaldo chce spróbować wprowadzić zespół w nową epokę. Oprócz przejęcia roli właściciela „Albivioletas” były piłkarz miałby zostać również prezydentem klubu, zastępując tym samym Carlosa Suáreza Suredę.

Najpierw jednak Ronaldo musi przekonać obecnych właścicieli do sprzedaży udziałów. 41-latek miałby przeznaczyć na ten cel kwotę 30 milionów euro. Obecnie trwają negocjacje i były piłkarz liczy, że zakończą się one dla niego powodzeniem.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy legenda brazylijskiej piłki zarządzałaby klubem. W grudniu 2014 roku Ronaldo dołączył do właścicieli amerykańskiego zespołu Fort Lauderdale Strikers z North American Soccer League. Były piłkarz miał ambitne plany wobec drużyny, brał nawet pod uwagę możliwość powrotu na boisko. W 2016 roku okazało się jednak, że klub ma problemy finansowe i koniec końców go rozwiązano.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy