Ronaldo Luís Nazário de Lima zachwycony piłkarzem Realu Madryt. „Swoją jakością przypomina mi trochę Zinédine’a Zidane’a”

2024-03-11 15:26:21; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Ronaldo Luís Nazário de Lima zachwycony piłkarzem Realu Madryt. „Swoją jakością przypomina mi trochę Zinédine’a Zidane’a” Fot. MPP/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Daily Mail

Ronaldo Luís Nazário de Lima w rozmowie z „Daily Mail” nie ukrywał swoich zachwytów nad grą Jude’a Bellinghama, którego miał okazję obejrzeć już niejednokrotnie z trybun.

Anglik od pierwszych chwil w nowych barwach zachwyca, a Realowi Madryt na pewno nie żal wydanych wstępnie na transfer 103 milionów euro. Mimo że w ostatnim czasie zawodnik strzela nieco rzadziej, to nadal jest kluczową postacią drużyny.

Jude Bellingham brał udział w akcji bramkowej przeciwko RB Lipsk i była to dla niego już dziewiąta asysta w tym sezonie. Do tego wyniku dorzucił 20 trafień.

Z racji numeru, z którym ofensywny pomocnik gra, ale nie tylko, jest on porównywany do legendarnego Zinédine’a Zidane’a. Szatnie z nim miał okazję dzielić Ronaldo Luís Nazário de Lima.

Brazylijczyk wyznał, że istotnie widać podobieństwa.

– Uwielbiam sposób, w jaki gra Jude Bellingham. Sposób, w jaki gra w Realu Madryt, strzelając gole w prawie każdym meczu, uwielbiam oglądać jego grę. Cały czas prze naprzód – zauważył.

– Oglądałem kilka meczów na Estadio Santiago Bernabéu i szukałem na boisku Bellinghama. Bardzo mnie zaskoczył swoją jakością. Szybkość, z jaką wbiega w pole karne, widać, że cały czas chce strzelać gole. Swoją jakością przypomina mi trochę Zinédine’a Zidane’a – podkreślił.

„Zizou” jako zawodnik Realu został wybrany najlepszym piłkarzem FIFA oraz UEFA. W jego grze było widać magię.