Ronaldo, Shelvey czy Susaeta - kto strzelił najpiękniejszego gola weekendu [WIDEO] fot. Transfery.info
Dawid Michalski

W ten weekend padło wiele przepięknych bramek, a wybór trzech najładniejszych okazał się być bardzo trudnym. Udało nam się jednak je wybrać, a teraz czas zadecydować - kto strzelił tego najpiękniejszego?

Zaczynamy od sobotniego starcia pomiędzy Realem Madryt a Osasuną. "Królewscy", którzy już wygrali Copa del Rey oraz wciąż walczą o tytuł mistrza kraju i Ligi Mistrzów od samego początku ruszyli do ataku, a akcjom zaczepnym przewodził nie kto inny, jak Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w tym spotkaniu był wręcz nie do zatrzymania, a jego bramki z 5. i 52. minuty najlepiej oddają to, jak ogromnymi umiejętnościami dysponuje 29-latek. Zobaczcie sami te dwa wspaniałe uderzenia:

Gości dobili jeszcze Sergio Ramos i Carvajal, a Real w bardzo dobrym stylu wygrał z Osasuną. Dla fanów klubu z Madrytu, mecz ten jest bardzo dobrym prognostykiem przed wtorkowym rewanżem w półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium.

Przenosimy się do Premier League, a dokładniej na Liberty Stadium, gdzie doszło do meczu pomiędzy Swansea a Aston Villą. Obu klubom bardzo zależało na zwycięstwu, gdyż takowe zapewniało już spokojny byt w elicie. To zaangażowanie widać było od samego początku, bo w przeciągu 26 minut wpadły trzy bramki. Dla nas najważniejsza jest ta ostatnia, autorstwa Jonjo Shelvey'a, która wprawiła w tak ogromne osłupienie piłkarzy "The Villans", że w drugiej połowie prawie nie istnieli i dali sobie wbić kolejne dwie bramki. Zobaczmy jednak, czego dokonał 22-letni Anglik:

Ostatni przystanek, to powrót do Hiszpanii, gdzie w niedzielę doszło do spotkania pomiędzy Athletikiem Bilbao a Sevillą. Gościom bardzo zależało na wygraniu, bo dzięki temu mogli wyprzedzić swoich przeciwników, którzy zajmują czwartą pozycję. Szybko jednak wybił im to z głowy Markel Susaeta. 26-latek, kilka minut po rozpoczęciu, dokonał czegoś, co niesamowicie rzadko jest spotykane na boiskach piłkarskich - strzelił gola bezpośrednio z rzutu rożnego!

GIF: Gol olímpico de Susaeta que adelanta al Athletic de Bilbao

Ile było w tym zamiaru, a ile szczęścia? Nieważne. Jedyne co się liczyło to to, że gospodarze objęli prowadzenie, które w drugiej połowie powiększyli po bramkach Muniaina i Herrery. W małym stopniu humor kibicom Sevilli poprawił Kevin Gameiro, który strzelił gola na 3-1. Athletic odniósł ważne zwycięstwo, odskakując na sześć punktów od piątej drużyny z Ramón Sánchez Pizjuán.

To jeszcze nie wszystko. Wybraliśmy również samobój weekendu, który przydzieliliśmy obrońcy Villarrealu Pauliście Gabrielowi:

Oraz wybraliśmy najładniejszą bramkę strzeloną w Polsce. Jej autorem jest Miłosz Kozak, który popisał się wspaniałym uderzeniem w meczu  ŁKS 1926 Łomża - Legia Warszawa 1995/1996.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”