Ronaldo wręczył nagrodę Dariuszowi Szpakowskiemu

Ronaldo wręczył nagrodę Dariuszowi Szpakowskiemu fot. TVP Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: TVP Sport

Międzynarodowy Związek Dziennikarzy Sportowych (AIPS) we współpracy z FIFA nagrodził Dariusza Szpakowskiego.

Międzynarodowy Związek Dziennikarzy Sportowych postanowił wyróżnić dziennikarzy oraz fotoreporterów, którzy pracowali przy przynajmniej ośmiu Mistrzostwach Świata. Najwięcej mundiali na swoim koncie ma Argentyńczyk Enrique Macaya Márquez, który relacjonował aż 17 mistrzostw.

Dariusz Szpakowski nie może się z nim równać, ale liczba jego czempionatów globu też robi wrażenie. Dziennikarz Telewizji Polskiej zaliczył ich 12, rozpoczynając swoją przygodę w Argentynie w 1978 roku.

Legenda polskiego mikrofonu otrzymała za to małą statuetkę Pucharu Świata, a wręczył mu ją były znakomity brazylijski napastnik Ronaldo.

- Miło, że nagrodę wręczył mi właśnie on. Powiedziałem mu, że komentowałem jego gole w 2002 roku. Pokiwał głową. Jeszcze pamiętam za drugiej kadencji Antoniego Piechniczka leciałem do Brasilii i nie było dla mnie miejsca w samolocie. Menedżer, który organizował ten wyjazd załatwił mi miejsce w czarterze, którym leciała reprezentacja Brazylii. Leciała nim cała reprezentacja Romário, Ronaldo, same tuzy brazylijskiej piłki.

- Taki dzień zapada w pamięć. Chciałbym, żeby jutro był jeszcze ważniejszy dzień dla Polaków, czyli nasze wyjście z grupy. Tego wszystkim Polakom życzę, a potem dalej. Mam takie małe trofeum, ale życzę naszym dużego - powiedział Szpakowski.

71-latek skomentuje jeszcze dwa mecze fazy grupowej katarskiego mundialu. W czwartek usłyszymy go przy okazji spotkania Chorwacja - Belgia, a w piątek przy meczu Kamerun - Brazylia.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Ajax Amsterdam reaguje na słaby początek sezonu. Dyrektor zwolniony po czterech miesiącach [OFICJALNIE] Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Kylian Mbappé kończy udział w klasyku z kontuzją. Ryzyko się nie opłaciło Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Następna kontrowersja w Ekstraklasie. Prawie złamał nogę rywalowi i obejrzał tylko żółtą kartkę [WIDEO] Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Legii Warszawa się zastanawiają. „Czy ta dwójka ma jakieś haki na Kostę Runjaicia?” Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Kibice Górnika Zabrze z ważną wiadomością w trakcie meczu z Legią Warszawa [FOTO] Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Raków Częstochowa: Historyczny wyczyn Dawida Drachala. Sięgnął czasów... Ernesta Wilimowskiego Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą Mauricio Pochettino po porażce Chelsea z Aston Villą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy