Rooney walczy o kapitańską opaskę, Pjanić potwierdza świetną formę. Piękne gole w meczu MU z Romą [WIDEO] fot. Transfery.info
Karol Czyżowicz

Louis van Gaal nie przestaje zadziwiać swoimi decyzjami. W dzisiejszym meczu pomiędzy Manchesterem United a AS Roma w ramach towarzyskiego turnieju International Champions Cup powierzył kapitańską opaskę Tomowi Cleverleyowi.

Prawdopodobnie decyzja Holendra spowodowana była tym, że Cleverley jako jeden z dwóch piłkarzy „Czerwonych Diabłów” miał nie opuścić murawy po pierwszej połowie. Rooney nie ukrywa, że bardzo chciałby zostać w tym sezonie kapitanem United.

Napastnik reprezentacji Anglii walczy o swoje i w Stanach Zjednoczonych prezentuje fantastyczną formę. W spotkaniu z AS Roma popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego, nie dając szans Łukaszowi Skorupskiemu.

Rooneyowi wystarczyła jedna połowa by dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. To już czwarta bramka Anglika podczas przedsezonowego tournee po USA.

Gdy wydawało się, że już nie obejrzymy więcej pięknych bramek w tym pojedynku, do głosu doszedł Miralem Pjanić. Reprezentant Bośni i Hercegowiny dostrzegł wysuniętego bramkarza Manchesteru Bena Amosa i popisał się kapitalnym lobem ze swojej połowy boiska.

W drużynie Rzymian zadebiutował dzisiaj nowy nabytek wicemistrzów Włoch, Ashley Cole. Ostatecznie Manchester United pokonał Romę 3:2. W grupie obie drużyny zmierzą się jeszcze z Interem Mediolan i Realem Madryt.