Rośnie liczba chętnych na zakup Chelsea. Przynajmniej trzy oferty w piątek

Rośnie liczba chętnych na zakup Chelsea. Przynajmniej trzy oferty w piątek fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Roman Abramowicz musi sprzedać Chelsea, aby uchronić klub od upadłości finansowej. W piątek możemy spodziewać się trzech ofert ze Stanów Zjednoczonych - donosi „The Telegraph”.

55-latek chciał wykonać ruch wyprzedzający i sprzedać „The Blues” jeszcze przed ewentualnymi sankcjami ze strony brytyjskich władz. To mu się jednak nie udało, a finanse klubu są teraz pod ścisłą kontrolą rządu.

Zespół otrzymał nową licencję i może kontynuować zmagania. Niebawem ruszy też druga tura negocjacji w sprawie przejęcia władzy na Stamford Bridge,

Rodzina Rickettsów, która ma w rękach Chicago Cubs, połączyła siły z Kenem Griffinem, amerykańskim miliarderem. To konsorcjum na pewno stanie do walki o Chelsea, co zostało już potwierdzone.

Zainteresowany angażem jest również Nick Candy, ale on wciąż nie znalazł partnerstwa, więc na ten moment trudno powiedzieć, czy doczekamy się licytacji z jego strony.

To, co pewne, to udział Woody’ego Johnsona, właściciela New York Jets, podobnie jak Todda Boehly’ego. Ostatecznie zawiązał on sojusz z Hansjörgem Wyssem oraz Jonathanem Goldsteinem. Ta trójka była w stanie zaoferować nawet 2,5 miliarda funtów, ale wobec dużej konkurencji, licytacja może odbyć się przy dużo wyższej kwocie.

Do kupna przymierza się także Antwi Boasiako, właściciel kopalni złota z Ghany.

Czas na składanie ofert mija w najbliższy piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy