Rośnie liczba chętnych na zakup Chelsea. Przynajmniej trzy oferty w piątek

Rośnie liczba chętnych na zakup Chelsea. Przynajmniej trzy oferty w piątek fot. Hanafi Latif / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Roman Abramowicz musi sprzedać Chelsea, aby uchronić klub od upadłości finansowej. W piątek możemy spodziewać się trzech ofert ze Stanów Zjednoczonych - donosi „The Telegraph”.

55-latek chciał wykonać ruch wyprzedzający i sprzedać „The Blues” jeszcze przed ewentualnymi sankcjami ze strony brytyjskich władz. To mu się jednak nie udało, a finanse klubu są teraz pod ścisłą kontrolą rządu.

Zespół otrzymał nową licencję i może kontynuować zmagania. Niebawem ruszy też druga tura negocjacji w sprawie przejęcia władzy na Stamford Bridge,

Rodzina Rickettsów, która ma w rękach Chicago Cubs, połączyła siły z Kenem Griffinem, amerykańskim miliarderem. To konsorcjum na pewno stanie do walki o Chelsea, co zostało już potwierdzone.

Zainteresowany angażem jest również Nick Candy, ale on wciąż nie znalazł partnerstwa, więc na ten moment trudno powiedzieć, czy doczekamy się licytacji z jego strony.

To, co pewne, to udział Woody’ego Johnsona, właściciela New York Jets, podobnie jak Todda Boehly’ego. Ostatecznie zawiązał on sojusz z Hansjörgem Wyssem oraz Jonathanem Goldsteinem. Ta trójka była w stanie zaoferować nawet 2,5 miliarda funtów, ale wobec dużej konkurencji, licytacja może odbyć się przy dużo wyższej kwocie.

Do kupna przymierza się także Antwi Boasiako, właściciel kopalni złota z Ghany.

Czas na składanie ofert mija w najbliższy piątek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił Rafał Rostkowski po meczu Interu Mediolan z Barceloną: Sędzia wideo pośpieszył się i pomylił FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena FC Barcelona: Złe wieści w sprawie Andreasa Christensena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy