Roy Keane łączony z trenerską posadą

2022-10-10 14:00:23; Aktualizacja: 1 rok temu
Roy Keane łączony z trenerską posadą Fot. D. Ribeiro / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: The Irish Independent

Roy Keane jest kandydatem na nowego menedżera West Bromwich Albion - podaje „The Irish Independent”.

W poniedziałek z posadą menedżera West Bromwich Albion pożegnał się Steve Bruce. W sobotę prowadzony przez niego zespół zremisował bezbramkowo z Luton Town i było to jego dziewiąte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. W tym momencie WBA z dorobkiem 11 punktów zajmuje 22., spadkowe miejsce w tabeli Championship.

Zespół tymczasowo będzie prowadził trener ekipy do lat 21 Richard Beale, ale władze klubu już rozglądają się za stałym menedżerem. Zdaniem „The Irish Independent” kandydatem do objęcia stanowiska jest Roy Keane.

51-letni Irlandczyk to były świetny pomocnik Nottingham Forest i Manchesteru United, który karierę zakończył w 2006 roku w Celticu. W zasadzie zaraz po tym został opiekunem Sunderlandu, a następnie prowadził Ipswich Town.

Dla Keane'a była to ostatnia praca w roli pierwszego trenera, później pracował on jako asystent. W latach 2013-2018 pomagał Martinowi O'Neillowi w reprezentacji Irlandii. Następnie pracował w Aston Villi oraz Nottingham Forest (pierwsza część 2019 roku) ponownie u boku O'Neilla.