Rozchwytywany Kabak. Chce go nie tylko Milan

Rozchwytywany Kabak. Chce go nie tylko Milan
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Christian Falk I Twitter

Ozan Kabak latem najprawdopodobniej opuści Stuttgart. Na razie nie wiadomo jednak, dokąd przejdzie młody stoper.

Kilka dni temu media informowały, że 19-letni Turek może przenieść się do Milanu, który jest skłonny zapłacić za niego 15 milionów euro. Działacze „Rossonerich” co prawda nie doszli jeszcze do porozumienia z zawodnikiem, ale sprawa miała być rozwojowa.

Transfer Kabaka do Serie A nie jest jednak taki pewny. Wszystko dlatego, że do rywalizacji o jego podpis włączył się Bayern. Jak podał Christian Falk ze „Sport Bilda”, monachijczycy poważnie myślą o pozyskaniu młodego defensora i odbyli już pierwsze rozmowy w tej sprawie.

Wspomniane 15 milionów euro to kwota wpisana w umowę Turka ze Stuttgartem i klub zainteresowany sprowadzeniem go do siebie będzie musiał po prostu aktywować klauzulę. Kluczowe jest więc dojście do konsensusu z samym piłkarzem.

Tego lata Bayern pozyskał już Lucasa Hernándeza oraz Benjamina Pavarda, ale szanse na transfer jeszcze jednego środkowego defensora zwiększyło odejście z klubu Matsa Hummelsa.

Kabak trafił do Stuttgartu na początku roku z Galatasaray. Od tamtej pory rozegrał 15 ligowych spotkań, notując trzy trafienia. Jego zespół nie zdołał utrzymać się w Bundeslidze, ale on sam pozostawił po sobie niezłe wrażenie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy