Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej

Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CNN Portugal

Rúben Amorim wyruszył razem z agentem Raulem Costą do Anglii w celu rozpoczęcia bezpośrednich rozmów na temat przejęcia sterów nad West Hamem United od nowego sezonu - poinformowało CNN Portugal.

Praca portugalskiego szkoleniowca w Sportingu znajduje się od dłuższego czasu pod baczną obserwacją wysłanników bogatszych europejskich klubów.

Do tej pory zainteresowanie żadnego z nich nie przerodziło się w podjęcie konkretnych rozmów. W ostatnich tygodniach uległo to zmianie za sprawą umieszczenia go wysoko na liście życzeń w gabinetach Liverpoolu jako kandydata do zastąpienia Jürgena Kloppa.

Z kolei bieżące wiadomości wskazują na to, że Rúbenowi Amorimowi jest bliżej do ewentualnego przejęcia sterów nad West Hamem United z rąk Davida Moyesa.

Te doniesienia potwierdzają zdjęcia publikowane w portugalskich mediach o udaniu się 39-letniego trenera wraz z agentem Raulem Costą do Londynu na rozpoczęcie bezpośrednich rozmów z wysłannikami obu ekip.

CNN Portugal dodaje w tej materii, że obecnemu opiekunowi Sportingu najbliżej jest do... „Młotów”.

Opiekun „Lwów” ma w kontrakcie obowiązującym do 30 czerwca 2026 roku zawartą klauzulę odstępnego dla zagranicznych ekip w wysokości 20 milionów euro.

Władze drużyny z Lizbony zasygnalizowały już, że jeżeli Amorim dogada się z nowym pracodawcą, zgodzą się go puścić za nieznacznie niższą sumę.

W obecnym sezonie zmierza on z klubem po zdobycie mistrzostwa i Pucharu Portugalii.

Amorim trenerską karierę rozpoczął w trzecioligowym Casa Pia AC. Potem prowadził rezerwy Bragi, pierwszy zespół Bragi, aż w 2020 roku przejął Sporting, z którym ma już na koncie jedno mistrzostwo kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Dwóch kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy