Runęła część dachu na stadionie AZ Alkmaar

Runęła część dachu na stadionie AZ Alkmaar fot. AZ Alkmaar
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: AZ Alkmaar I Nos.nl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na AFAS Stadion, gdzie swoje mecze rozgrywa AZ Alkmaar. Runęła część dachu stadionu holenderskiego klubu.

Na razie nie podano szczegółowych informacji na ten temat, ale holenderskie media sugerują, że część dachu spadła w wyniku silnych podmuchów wiatru. Władze AZ potwierdziły całą sytuację, publikując zdjęcie z miejsca zdarzenia. Klub poinformował jednocześnie, że żadna z przebywających na stadionie osób nie ucierpiała.

Można tylko przypuszczać, jak bardzo opłakane w skutkach byłoby runięcie dachu, gdyby doszło do niego w trakcie meczu. Na szczęście w ten weekend AZ rywalizuje w Eredivisie z RKC Waalwijk na wyjeździe. Spotkanie odbędzie się jutro (początek o 14:30).

Na razie nie wiadomo, czy AZ będzie mogło rozgrywać w najbliższym czasie spotkania na swoim stadionie. Klub niebawem powinien opublikować komunikat w tej sprawie.

W czwartek w Alkmaar planowo ma odbyć się rewanżowy mecz III rundy eliminacji Ligi Europy pomiędzy AZ a FK Mariupol. Starcie numer jeden zakończyło się bezbramkowym remisem.

Więcej na temat: AZ Alkmaar Holandia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy