Rychła ofensywa Bayernu w sprawie bramkarza

Rychła ofensywa Bayernu w sprawie bramkarza fot.
Karol Brandt
Źródło: Bild

Bayern Monachium coraz poważniej myśli o zakontraktowaniu Alexandra Nübela z Schalke.

22-latek miałby utworzyć tercet bramkarski wraz Manuelem Neuerem i Svenem Ulreichem. O możliwości podążenia ścieżką kapitana Bayernu Monachium i reprezentacji Niemiec pisaliśmy już kilka dni temu (więcej - tutaj).

Teraz „Bild” doszedł do informacji mówiących o tym, że mistrzowie Niemiec interesują się rosłym golkiperem (193 centymetry wzrostu) od dłuższego czasu. Ponadto ustalono, że już w ubiegłym sezonie obie strony prowadziły rozmowy, które ostatecznie nie przerodziły się w oficjalną ofertę, co miało wpływ na przyszłość Ulreicha. Dodajmy, że 30-latek przedłużył umowę w lutym 2018 roku.

Kluczowe dla powodzenia transferu do Bayernu Monachium będą najbliższe miesiące. Wówczas Alexander Nübel weźmie udział w Mistrzostwach Europy U-21, a następnie usiądzie do rozmów z Schalke. Jeśli porozumienie nie zostanie wypracowane, do akcji przystąpi „Gwiazda Południa”, która z pewnością ma wiele atutów po swojej stronie. 

Jeśli chodzi o bieżący sezon, golkiper Schalke wystąpił w 18 meczach i pięciokrotnie zachował czyste konto. Jego umowa wygasa już 30 czerwca 2020 roku, w związku z tym w przypadku braku porozumienia z zawodnikiem dla „Czeladników” może to być ostatnia okazja do zarobienia sporej sumy na jego sprzedaży. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy