Rywal Legii Warszawa ukarany przez UEFA [OFICJALNIE]

Rywal Legii Warszawa ukarany przez UEFA [OFICJALNIE] fot. Wojciech Dobrzynski / Legionisci.com / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

UEFA poinformowała o nałożeniu kar na Zrinjskiego Mostar po pierwszym meczu z Legią Warszawa w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Legia Warszawa już dwukrotnie mierzyła się ze Zrinjskim Mostar w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Oba mecze wygrała - 2:1 na wyjeździe i 2:0 u siebie.

Do tej pory UEFA z różnych powodów regularnie karała wicemistrza Polski. Tym razem sankcję nałożono tylko na rywala. Chodzi o pierwsze spotkanie rozegrane w Bośni i Hercegowinie.

Zrinjski został ukarany jednym meczem rozgrywanym bez udziału kibiców za rasistowskie zachowanie swoich sympatyków, odpalenie pirotechniki oraz rzucanie przedmiotami. Zakaz został jednak zawieszony na okres próbny wynoszący dwa lata, licząc od daty tej decyzji (10 listopada 2023 roku).

Ponadto na klub z Mostaru została nałożona grzywna w wysokości 10 tysięcy euro. To efekt niezastosowania odpowiedniej kontroli i/lub przeszukiwania kibiców.

Na czele tabeli grupy E LKE są Legia i Aston Villa, które zdobyły po dziewięć punktów. 30 listopada dojdzie do starcia między nimi. Zrinjski oraz AZ Alkmaar sięgnęły do tej pory po trzy „oczka”.

Warszawski zespół może zapewnić sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek już w najbliższej kolejce. Jest to powiązane z wynikiem drugiego meczu w grupie, natomiast nie patrząc na niego, legioniści potrzebują punktu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy