Rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy zaskoczył decyzją o zwolnieniu trenera [OFICJALNIE]

Rywal Legii Warszawa w Lidze Konferencji Europy zaskoczył decyzją o zwolnieniu trenera [OFICJALNIE] fot. Wojciech Dobrzynski / Legionisci.com / PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: HŠK Zrinjski Mostar

Krunoslav Rendulić nie będzie dłużej trenerem HŠK Zrinjski Mostar, co potwierdziły klubowe media.

Rendulić objął bośniacki zespół niespełna rok temu. Dokładnie 30 listopada wskoczył on na stanowisko pierwszego trenera, zastępując Sergeja Jakirovicia.

Ta zmiana okazała się strzałem w dziesiątkę, bowiem w tym samym sezonie klub sięgnął po pierwszy w swojej historii dublet w postaci mistrzostwa i krajowego pucharu.

Co więcej, latem drużyna wywalczyła historyczny awans do Ligi Konferencji Europy w ramach kwalifikacji.

Władze Zrinjskiego wykazały się olbrzymią surowością, dziękując Chorwatowi za współpracę już po drugiej porażce z rzędu. Najpierw w środku zeszłego tygodnia „Szlachcice” przegrali z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej (0:2), zaś w ostatni poniedziałek mocno dostało się im w lidze od derbowego rywala, FK Velež (0:3).

Choć drużyna z Mostaru znajduje się na skraju odpadnięcia z europejskich rozgrywek, to akurat sytuacja na krajowym podwórku nie wygląda najgorzej jak na grę na paru frontach. W lidze plasuje się na najniższym stopniu podium, tracąc do prowadzącego FK Borac Banja Luka siedem punktów przy zaległym spotkaniu do rozegrania.

Ostatecznie kontrakt rozwiązano po wnikliwej analizie obecnej sytuacji podczas posiedzenia zarządu.

Wyłonienie stałego następcy powinno nastąpić jeszcze podczas trwającej przerwy na reprezentacje.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy