„Rzeźnicki atak” na Pedriego. To powinna być czerwona kartka?!

2024-08-27 23:31:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Rzeźnicki atak” na Pedriego. To powinna być czerwona kartka?! Fot. FCB World [Twitter]
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

FC Barcelona z trzecim zwycięstwem w tym sezonie. Wicemistrz Hiszpanii wygrał z Rayo Vallecano 2-1 i przejmuje prowadzenie w LaLidze. Wiele po tym meczu będzie mówić się o sytuacji z końca rywalizacji, kiedy to bezpardonowy przez rywala potraktowano Pedriego. To powinna być czerwona kartka?

FC Barcelona kontynuuje swoją serię zwycięstw w nowym sezonie ligi hiszpańskiej. Pomimo sporych problemów finansowych, z jakimi zmaga się kataloński klub, piłkarze stają na wysokości zadania. Od samego początku kadencji Hansiego Flicka, wicemistrz Hiszpanii w oficjalnych meczach nie zawodzi.

Po triumfach przeciwko Valencii i Athletic Club przyszedł czas na następny triumf z niewygodnym przeciwnikiem. Tym razem zawodnicy Niemca uporali się na wyjeździe z Rayo Vallecano.

Choć lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili już w 9. minucie po trafieniu Unaia Lopeza, to trzy punkty wracają do Barcelony.

W drugiej połowie ujrzeliśmy inną twarz graczy Flicka i ci pokonują Rayo Vallecano w stosunku 2-1, sytuując się tym samym na pozycji lidera LaLigi. Pod koniec rywalizacji miejsca miała spora kontrowersja.

Bezpardonowo przez Pathé Cissa zaatakowany został Pedri. Pomocnik FC Barcelony zwijał się po tej sytuacji z bólu, a arbiter ukarał Senegalczyka żółtą kartką. Hiszpan po chwili został zmieniony przez Fermína Lópeza.

Czy w tej sytuacji Cesar Soto Grado mógł wyrzucić 30-latka z boiska?