Są nad Wieczystą Kraków. Ta seria robi wrażenie

2024-10-19 22:03:22; Aktualizacja: 1 godzina temu
Są nad Wieczystą Kraków. Ta seria robi wrażenie Fot. Sebastian Sienkiewicz / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W sobotę w ramach 14. kolejki II ligi doszło do potyczki między Polonią Bytom a Hutnikiem Kraków. Ta pierwsza zwyciężyła 2:0. Klub z województwa śląskiego cały czas przewodzi tabeli.

W poprzednim sezonie Polonia Bytom zajęła szóste miejsce w tabeli II ligi, a w półfinale baraży o awans szczebel wyżej uległa KKS-owi 1925 Kalisz 0:1. Nowe rozgrywki ekipa prowadzona przez Łukasza Tomczyka zaczęła od przegranej z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 0:2, ale później zanotowała 11 kolejnych zwycięstw.

W tę sobotę podejmowała na swoim stadionie zespół Hutnika Kraków. Bytomianie objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, kiedy to gola strzelił Kamil Wojtyra. W drugiej połowie dorzucił drugiego, wykorzystując rzut karny. Tym samym 27-letni napastnik ma już na koncie 11 ligowych bramek w tym sezonie.

Polonia wygrała 2:0, co oznacza, że w tej chwili zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, ciesząc się z dorobku 36 punktów. Na drugiej lokacie plasuje się Wieczysta Kraków, której mocarstwowe plany są każdemu znane. Ta pokonała w ten weekend Chojniczankę Chojnice 1:0. Jej strata wynosi pięć „oczek”.

Krakowianie muszą jednak mieć się na baczności, ponieważ wyprzedzają wspomnianą Pogoń tylko o jeden punkt, a w tej kolejce dopiero będzie ona grała z rezerwami ŁKS-u Łódź (to starcie zaplanowano na niedzielę).

Bytomianie, u których w rubryce wszystkich strzelonych goli widnieje liczba 33, w środę zmierzą się właśnie z Wieczystą. Dojdzie do tego na jej terenie. To zaległy mecz w ramach 13. kolejki. Pierwszy gwizdek o 13:00.