Salisu przed trudnym wyborem. Dwa kluby aktywowały jego klauzulę

Salisu przed trudnym wyborem. Dwa kluby aktywowały jego klauzulę fot. Real Valladolid
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: France Football

Według „France Football” do Realu Valladolid wpłynęły dwie konkretne propozycje za Mohammeda Salisu. Obie odpowiadają kwocie zapisanej w umowie Ghańczyka, więc wybór należy do samego zawodnika.

21-latek to jedno z odkryć trwających rozgrywek w Hiszpanii. Stoper, który jeszcze do niedawna biegał po piaszczystych terenach ojczyzny, nadspodziewanie szybko przystosował się do warunków na Półwyspie Iberyjskim i rozwinął talent na tyle, że o jego angażu zaczęły myśleć Manchester United, Atlético Madryt, Valencia czy Arsenal.

Na myśleniu nie poprzestało Stade Rennes, który jako pierwsze zgłosiło się po środkowego defensora i zaproponowało za jego usługi osiem milionów euro. Ta oferta nie przypadła do gustu Realowi Valladolid.

W międzyczasie zainteresowanie w oficjalną ofertę przekuło Southampton, które zgłosiło akces do aktywowania klauzuli wykupu. Po chwili to samo uczynili Francuzi.

Tym samym, jak podaje „France Football”, Hiszpanie mają dwie propozycje na kwotę 12 milionów euro i tylko od Salisu zależy, która zostanie zaakceptowana. Wybór to jednak nie łatwy, gdyż zawodnik bardzo chciałby wyjechać do Premier League, a z drugiej strony „Czerwono-Czarni” mogą zapewnić mu udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i ewentualną grę w turnieju głównym.

Powyższe źródło zapewnia, że konkretnej decyzji w tej sprawie nie należy spodziewać się wcześniej, jak 19 lipca, kiedy to kończą się rozgrywki LaLigi, w których to środkowy obrońca zgromadził 31 występów, raz wpisał się na listę strzelców i zanotował asystę. To tego rezultatu dorzucił on jedno spotkanie w Pucharze Hiszpanii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Borussia Dortmund celuje w transfer bramkarza. Marco Rose wskazał faworyta Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Właściciel Liverpoolu z przeprosinami za udział w Superlidze. „To boli najbardziej” Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Bartłomiej Drągowski bohaterem głośnego transferu w Serie A?! Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho Tottenham: To piłkarze doprowadzili do zwolnienia Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy