Sami Khedira kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE]

Sami Khedira kończy profesjonalną karierę [OFICJALNIE] fot. Hertha BSC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Hertha BSC

Sami Khedira postanowił zawiesić korki na kołku w wieku 34 lat.

Doświadczony pomocnik miał nie tak dawno bardzo ambitne plany związane z kontynuowaniem kariery w jednej z najmocniejszych europejskich lig.

Z uwagi jednak na problemy zdrowotne oraz odstawienie na boczny tor w Juventusie przed startem kończącego się już sezonu miał spore kłopoty ze znalezieniem odpowiedniego pracodawcy.

Ostatecznie zdecydował się zaakceptować zimą możliwość zawarcia półrocznego kontraktu z Herthą. Sami Khedira rozegrał dla stołecznego zespołu osiem spotkań i dołożył dzięki temu swoją cegiełkę do wywalczenia utrzymania w Bundesligi przez ekipę z Berlina.

34-latek postanowił poprzestać na osiągnięciu tego celu i na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował, że nie przedłuży wygasającego kontraktu ze „Starą Damą” i jednocześnie zdecydował się na zakończenie bogatej kariery.

- Dokładnie 14 lat temu pozwolono mi świętować wywalczenie mistrzostwa z VfB Stuttgart. To był wspaniały dzień. Ten obecny jest jednak dla mnie bardzo trudny, bo moja piłkarska kariera zakończy się w sobotę około godziny 17:15. To dla mnie bolesny krok i trudno mi o nim mówić, ale to dobra decyzja. 15 lat w profesjonalnej piłce nożnej odcisnęło na mnie swoje piętno i muszę uczciwie oceniać, co mogę, a czego nie mogę już zrobić - powiedział pomocnik.

Khedira rozpoczynał swoją przygodę w futbolu we wspomnianym zespole „Die Schwaben”. Razem z nim wywalczył na szczeblu młodzieżowym mistrzostwo Niemiec do lat 17 oraz 19 i następnie na seniorskim poziomie powtórzył ten wyczyn w sezonie 2006/2007.

Potem na przestrzeni kolejnych trzech rozgrywek wypracował sobie bardzo mocną pozycję w VfB Stuttgart, co zaowocowało jego przenosinami do Realu Madryt w lipcu 2010 roku.

Środkowy pomocnik występował w drużynie „Królewskich” przez pięć sezonów i w tym czasie udało mu się dołożyć swoją cegiełkę do wywalczenia między innymi zwycięstwa w mistrzostwach Hiszpanii (2011/2012) czy Lidze Mistrzów (2013/2014).

Najbardziej obfity w trofea okazał się jednak dla 34-latka jego późniejszy pobyt w Juventusie, z którym sięgnął aż pięć razy po tytuł najlepszej ekipy we Włoszech.

Sami Khedira może pochwalić się także bogatą karierą reprezentacyjną. Tą rozpoczął od wywalczenia Mistrzostwa Europy U-21 w 2009 roku. W tym samym okresie udało mu się zadebiutować w seniorskiej kadrze, której zaliczył w sumie 77 występów.

Wśród nich znalazły się te zanotowane na Mistrzostwach Świata (2010, 2014, 2018) oraz Europy (2012, 2016). Spośród nich środkowy pomocnik najmilej wspomina mundial z 2014 roku, który zakończył się wygraną „Die Mannschaft”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy